Normális méret?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 32 hetes ultrahangon az FL érték 84mm. Minden más normális értékek között van, a súlya a babának 1879 gramm.

Látta doki is meg a védőnő is de nem mondtak rá semmit csak hogy minden jó.

Szerintetek ez normális érték? Olvastam hogy másoknak ennyi idősen jóval kevesebb. Vagy esetleg elmérték volna?

(Első várandóságom.)



jan. 11. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

12. hétig fejlődnek egyformán a magzatok, utána minden gyerek más. Mint ahogy minden felnőtt és minden élőlény.


Ha az orvos szerint nincs baj, miért keresel?

jan. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem gondolok feltétlen bajra. Csak nekem fura. :)
jan. 11. 21:00
 3/8 anonim ***** válasza:
Szokatlan érték, a percentilis görbén a 40-ik héten is bőven átlag felettinek számít a 84 mm. Biztos, hogy nem elírás a papírodon? Mert a súlybecslés ehhez képest teljesen reális 32. hétre.
jan. 11. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy elírás, egy 40 hetes magzatnak sincs 8 cm-es femurja.
jan. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A magándokim azt mondta minden tökéletes, a védőnő is szintúgy megjegyezte csak hogy szép nagy baba lesz.

A kórházban csinálták ezt az ultranagot, ott meg se néztem a papírt csak itthon olvastam át, aztán néztem utána hogy mik a "normál" értékek és feltűnt hogy ez túl soknak tűnik.

Egyébként új asszisztens volt az ultrahangon egy fiatal csajszi, lehet elírta volna mikor diktálta a doki? Erre is gondoltam. Vagy rosszul lett mérve?..

jan. 11. 22:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Az én fiamnak 32. heti UH-n a BPD-je volt 81 mm, az FL meg 59 mm.

Lehet, hogy az FL helyett BPD-hez akarták írni a 84 mm-t, csak elcsúszott. Vagy akkor a BPD-nél mi van?

jan. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
BPD 79mm
jan. 11. 23:08
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
Simán félreértette az asszisztens, ennyi. Ne pörögj már rajta.
jan. 12. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!