Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Czeizel intézetben 2. genetika...

Czeizel intézetben 2. genetikai UH-n lehet kérni 91. nap betöltéséről szóló igazolást?

Figyelt kérdés
Légyszi írjon, aki genetikai UH-n volt és kapott. A nőgyógyászomhoz később megyek, jobb lenne ha a Czeizelben tudnának adni.

jan. 16. 12:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azt màr a 13. héten kiadják, akkor nem kérted?
jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 babyboom567 ***** válasza:
azt már rég meg kellett volna kapnod
jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom a 14. héten még nem adott, mert azt mondta, a 91. napot fogantatástól kell számolni, nem utolsó menstruációtól, ezért 13 helyett 15 hetesen kaphatok majd... szóval nem kaptam még és azóta nem voltam nála. Most megyek 18+6 hetesen 2. genetikaira, de nem hozzá hanem a Czeizelbe. A munkahelyemen pdig már sürgetnek vele, ezért gondoltam, hátha genetikain is adnak.
jan. 16. 13:58
 4/15 anonim ***** válasza:
3as elvileg már az első genetikain a hivatalos kort írják be, nekem ahhoz nézték a 91 napot, a fogantatáshoz képest 3 nappal "nagyobb" volt a baba.
jan. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, elhiszem. A lényeg, hogy nem tudom számíthatok-e rá, hogy adnak genetikai uh-n ilyet, nem küldenek el hogy majd a nőgyógyász ad :D ez lett volna a kérdés, nem az, hogy a 19. héten már betöltöttem-e, mert tudom, hogy igen!
jan. 16. 14:46
 6/15 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, de sztem ha felhívod a nődokidat simán be tudsz ugrani a papírért.
jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
A munkahelyednek miért kell az az igazolás, amit a nőgyógyász a te részedre állított ki? Leadod a nyilatkozatot, amin büntetőjogi felelősséged tudatában kijelented, hogy jogosult vagy az adókedvezményre, és ők az alapján bérszámfejtenek. Ha ellenőrzés van, akkor neked kell igazolod, hogy jogosultan vetted igénybe, nem nekik. Semmi közük ahhoz, hogy mikor menstruáltál utoljára.
jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Amúgy genetikain ilyen papírt nem adnak. Arra van a nőgyógyászod. Ott csak és kizárólag a gyereket vizsgálják, hogy nincs-e vele baj. Nyílván, ha nálad látnak bajt szólnak, de inkább a gyerekre koncentrálnak. Menj el másik nőgyógyászhoz. Én ezért járok magánhoz, mert meguntam már, hogy kb mindenért könyörögni kell és olyankor is csak a szájúkat húzzák.
jan. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8-as vagyok: az lemaradt, hogy úgy van ahogy a 7-es írta. A férjem ma töltötte ki HR-el, mert ő veszi igénybe a magzatra is és semmilyen papírt nem kértek. Azt mondták a HR-en, amit kaptam papírt azt 5 évig megkell őrizni, ha ellenőriznének.
jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi! Ügyfélkapunk keresztül kezdtem kitölteni a nyilatkozatot, de elbizonytalanodtam, hogy a 91. nap betöltését akkor hivatalosan a fogantatástól kell számolni és beírni? Volt egy ilyen kérdés. Szóval akkor az az utolsó menstruáció időpontjától 2 hétre és 91 napra van?
jan. 16. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!