Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a vélemény, a saját orvos...

Mi a vélemény, a saját orvos felkérésével kapcsolatba? Érdemes, vagy inkább a saját negnyugtatása az embernek, hogy van saját orvosa. Mert hallottam ellene szóló, és mellete szóló érveket, de mi a nagy többség tapasztalata erről?

Figyelt kérdés
2019. aug. 31. 20:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg mik az igenyeid.


Spontan szuleshez, a sajat orvosom bevallasa szerint, ha minden rendben va, nem kell orvos.

2019. aug. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a korház, ahova tartozom, kiváló szülészettel rendelkezik, nem tartottam fontosnak orvost fogadni.
2019. aug. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én azért fogadtam orvost hogy ne a körzeti kórházba keljen mennem mert egy 💩.
2019. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Valaki jobb szeretne úgy.

En nem fogadtam, korrekten el is láttak.

2019. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez erősen kórház függő. Van ahol simán bevállalható az ügyeletben szülés van ahol meg még dokival is rizikós mert olyan a hierarhia, hogy valami trágya döntéssel felülbírálhatják bármikor. Arról nem beszélve, hogy van ahol a legjobb orvos is rosszabb egy jó kórház legrosszabb orvosánál.
2019. aug. 31. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Kórház és rendszer függő. Nálunk pl csak akkor fogadhatsz szülésznőt, ha orvosod is van. Nekem az előbbi fontosabb volt. Most a második baba előtt méginkább az. Ha tehetném csak szülésznőt fogadnék.
2019. aug. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem csak a terhesgondozásra volt dokim - egy kézben legyenek a leletek

szülésre szépen bementem az ügyeletre :)

mind a 3 gyerekkel szép élményekkel tértem haza

tény h kevesen voltak akkor szülni én meg nem vagyok macerás eset

elvoltam a dulámmal és a párommal :) néha bejött a szülésznő megnézett beszélgettek és ennyi

orvos a legvégén jött csak a biztonság kedvéért :)

2019. aug. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Mikor én születtem (augusztus), konkrétan nyaralt... Persze utólag tartotta a márkát...

Lányomnál nem volt. Rendes volt a dokinő, csak a műszakja vége előtt 4 órával, persze megindokolta miért kellett kb. 7 óra vajúdásnál (az első fájástól, nem mióta beértem...) oxitocint adnia, amitől csillagokat láttam, de nem tágultam tovább (még egy centi kellett volna, ami 20 perc sétával hipp-hopp meglett volna, de á, azt nem lehet...), persze ettől sem tágultam, csak szakadtam..... Nyilván nem akart se átadni, se sokat ráhúzni... Minden másban ott volt nagyon, bár fiatal 30-as hölgyet sikerült kifogni. Igaz, inkább a szülésznőé volt a munka neheze, neki adott is az apuka némi hálapénzt. Nem bántam meg, másodjára sem fogadtam, 38 hetes vagyok. Megyeszékhelyen laktam,klinikával,jó orvosokkal, 3 hónapja költöztünk falura, de bejártam 2 héttel ezelőttig dolgozni, így orvost (nem fogadott, de majdnem mindig ő vizsgál) és terhesgondozót sem váltottam. Ha nem siet nagyon a babó, bizony ott is fogok szülni, csak jól kell időzíteni, illetve persze ha nem vérzek vagy ilyesmi komplikáció,ami indokolja a mentőt, és hogy legközelebb vigyen be (szomszéd város 10km, volt lakhelyem 35). Most viszont ha amúgy minden oké, annyit kérni fogok, hogy oxit csak akkor adjanak, ha nagyon elhúzódna a vajúdás, tényleg nem gyengék a fájások (közepesre is ráfogják), fárad a baba, vagy nehogy oxigénhiányos legyen, és felkelhettem, helyezkedhettem, tényleg ez a megoldás.. Ennyi. Bízok az ottani ellátásban, de persze van, akinek ez valami okból fontos. Nálam minden oké, az egyetlen előző rossz tapasztalatot elírtam, műszak végéhez közeledve mondvacsinált okkal megsürgették a szülés, de egyébként más probléma nem volt! Illetve egy pozitív tapasztalat is volt, nem akart leválni a lepény, készültek az altatáshoz, bekukkantott a főorvos. Azt mondta 2 percet adjanak neki, ha nem jár sikerrel, kezdhetik. Felkukkantott, felnyúlt, picit megrángatta a köldökzsinór maradékát, vérspricc (pár csepp, inkább volt látványos 😅), levált egy darabban a lepény, átadott varrni. Jó volt, mert ugye könyékig ha fél nyúl, kellemetlen, de úgyis mindenem sajgott már odalenn, s legalább nem kellett altatni és kapargatni vagy tudom is én hogyan csinálják... Más ezt nem csinálta volna meg.

2019. aug. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#8 vagyok, bocsi, az okoskodó telefonom sok helyen "kijavított"
2019. aug. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én sok tanácsot kapok így a terhesség alatt, de már előtte is foglalkoztam ezzel a kérdéssel.

Nekem nagyon sokan azt tanácsolták, hogy csak szülésznőt fogadjak, az a biztos.


Viszont az utóbbi időben kaptam olyan infókat, hogy aki veszélyeztetett terhes, illetve magas rizikóba sorolnak nagyon szükséges a fogadott orvos.

Valamint remélem jól informáltak, aki nem így tudja cáfolja meg, hogy aki veszélyeztetett annak programozott császárt írnak ki alapból.


Inzulin Rezisztenciám van és sajna volt barnás vérzésem.


Orvosomhoz már egy ideje járok, ő csinálja a terhesgondozásomat is.

Végül bármi is lesz, eldöntöttem, hogy fel szeretném fogadni, mert megbízok benne.


Sok sikert neked és jó babavárást

2019. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!