Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez lehet beágyazódási vérzés?

Ez lehet beágyazódási vérzés?

Figyelt kérdés
Ciklusom 33. napján vagyok, elvileg január 3-án volt ovulációm, aznap voltunk is együtt a párommal, tegnap és tegnapelőtt pozitív terhességi tesztet teszteltem, menzesz szerű enyhébb görcseim vannak és jobb-bal oldali petefészek szúrkálások. Sokat járok pisilni. Egyelőre ennyi tünetem van. Ma megtöröltem magam és nagyon enyhe barnás volt a folyásom, csak a vécépapíron látszik, bugyin semmi. Ez lehet a beágyazódás miatti enyhe vérzés? Nagyon megijedtem.

jan. 17. 18:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
77%
Olyan jó, hogy minden kérdés alá odaírja valaki, hogy úgyis csak progeszteront kapnál, ami az esetek 90 százalékában nem segít. A 10 százalékba tartozóak közül meg ha valaki emiatt nem megy, akkor így járt. Ne fájjon már megadni az esélyt szerintem! Kétszer voltam ebben a cipőben, kétszer tette rendbe a progeszteron a dolgot. Aztán, ha hallgattam volna egy ilyen okoskára, akkor lehet, hogy nem lennének a fiaim.
jan. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
20%

Nem 10%-ban segít, hanem csak akkor, ha valakinek MINIMUM KÉT vetlése volt ÉS vérzik. Akkor van kimutathatóan több élveszületés progeszteronpótlás mellett. Az összes többi esetben baromira nem oszt, nem szoroz, hogy kap-e vagy sem.


Két kémiai terhességem volt, mind a kettőnél úgy szedtem a progeszteront, mint a kisangyal, mert az majd mindenen segít. Hát nem segített.

Utána mondta a nőgyógyász-endokrinológus, hogy a progeszteronhiány következmény, és nem ok, a pótlással lóf.t sem ér az ember.

jan. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ja, jó, akkor tudd jobban, hogy nálam mi volt a szitu. Nyilván, ha nálad az volt, akkor a másik tapasztalata már nem oszt, nem szoroz.

Nekem meg nem két vetélésem volt, hanem két gyerekem van, mert két napon belül múlt el a vérzés a progeszterontól.

jan. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#12! Miért, első terhességnél nem lehet progi hiány, csak 2 sikertelen után?🤦🏽‍♀️

Képzeld, én meg elsőnél kaptam barnázásra, rohadtul nem segített, mert nem az volt a baj. El is vetéltem, életképtelen volt.

Soha nem volt alacsony progim, se tünetei nem voltak, se mérésnél, pedig szúrópróbaszerűen mérettem párszor. Vagy felső határ közelében volt, vagy fölötte. Ehhez képest, most a + teszttől kellett szednem, számtalanszor voltam ügyeleten más okból, saját orvosnál, területi orvosnál és mindegyiknek az volt az első kérdése, hogy ugye szedem? Abba ne hagyjam! 2 pofára szedetik velem. Nem érdekel, hogy anélkül is meg maradna-e, semmi kedvem kísérletezni, amikor ártani meg nem árt.

jan. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Ez nem egy ember tapasztalata, hanem TANULMÁNYOKból származó eredmény. Nem értem miért hisznek az emberek jobban a mendemondáknak….

Progesterone — Supplemental vaginal progesterone therapy in women with repeated pregnancy loss does not appear to increase the live birth rate, including for patients with RPL, and therefore we do not use it [26-28]. However, we recognize that there is not universal agreement for this approach [29]. For example, the National Institute for Health Care and Excellence (NICE) advises offering vaginal micronized progesterone to individuals who have experienced one or more prior pregnancy losses and have bleeding early in the current pregnancy (progesterone is not advised for individuals with early pregnancy bleeding who have not experienced a prior loss nor for individuals with a history of prior loss who do not have bleeding in early pregnancy) [30,31].


Our rationale is informed by the following data:


●Trials in patients with history of RPL

•Trial with only RPL patients – In the largest trial, which included over 800 women with RPL randomly assigned to first-trimester vaginal progesterone therapy or placebo, approximately two-thirds of women in each group delivered a live infant after 24 weeks of gestation (progesterone and placebo birth rates: 66 versus 63 percent) [32]. Furthermore, there were no differences between the groups in the rates of clinical pregnancy at six to eight weeks, ongoing pregnancy at 12 weeks, ectopic pregnancy, miscarriage, or stillbirth. There were also no differences in neonatal outcomes. For this study, RPL was defined as three or more first-trimester pregnancy losses.

•Trial with mixed population – A trial comparing progesterone 400 mg vaginal suppository with placebo in pregnant patients experiencing vaginal bleeding before 10 weeks gestational age reported similar live birth rates among patients with one, two, or three or more prior pregnancy losses and those receiving placebo (live birth rates of 78, 93, and 73 percent compared with 84 percent, respectively) [28]. The trial was stopped at the interim analysis, after having enrolled 278 of 386 planned participants, for lack of effect.

●Subgroup analysis of trial data – A subgroup analysis of a subsequent trial reported, for women with three or more prior pregnancy losses, an increased live birth rate following vaginal progesterone treatment compared with placebo (72 versus 57 percent, relative rate 1.28, 95% CI 1.08-1.51), but the results were based on a prespecified study subgroup limited to 285 women total [33]. In this trial, the live birth rates reflected delivery at 34 weeks gestation or greater.

●Network meta-analysis – In a pre-specified subgroup analysis of pregnant individuals with one or more prior pregnancy losses and early pregnancy bleeding (ie, threatened miscarriage), a small increase in live birth rate was reported for those treated with vaginal micronized progesterone compared with placebo (relative risk 1.08, 95% CI 1.02-1.14, test for subgroup differences p = 0.02) [31]. No improvement was reported for patients without prior pregnancy loss who were experiencing early pregnancy bleeding or for those with a history of recurrent pregnancy loss but no active bleeding.

In response to this network meta-analysis, NICE guideline NG126 recommends the use of vaginal micronized progesterone in patients with vaginal bleeding (ie, threatened miscarriage) and a history of one or more pregnancy losses [30,34]. Vaginal micronized progesterone 400 mg is inserted twice daily. It is particularly effective in those with confirmed fetal heartbeat. However, it is ineffective in patients with no previous miscarriages and early pregnancy bleeding.

jan. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
27%
Bocs, minimum egy vetélés ÉS vérzés. Neked nem azért van két gyereked, mert progeszteront szedtél, hanem mert anélkül is pont két gyereked lenne.
jan. 18. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Rendben van, okoska. Gondold ezt. A vérzés meg csodálatos módon magától múlt el. Kétszer. Bizonyított progeszteron hiányom volt. Egyébként is napokig barnáztam mensi előtt, nagyjából mindig. De tényleg, te olvastál valamit, szóval úgy nem lehet ahogy mondom.
jan. 18. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
27%
Jólvan, szedjed. Szedje mindenki, mert csodaszer :D
jan. 18. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Ma reggel már a tisztasági betétemen is látszott a barnázás, szóval délután megpróbálok elmenni a nőgyógyászomhoz, még ha nem is tud mit csinálni, legalább lásson.
jan. 18. 08:53
 20/24 anonim ***** válasza:
69%

#16! A magyar nőgyógyászok nem olvassák a tanulmányokat. De szerencsére itt vagy nekik te, menj és világosítsd fel őket. Lehetne ez a küldetésed😉

#14

jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!