Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epepangás mekkore májenzim...

Epepangás mekkore májenzim eltérés esetén van?

Figyelt kérdés

Volt akinek epepangása volt terhesség alatt?

Mekkora eltérés volt a leleten?

(Nekem GOT- 113

GPT- 189

Alkalikus foszfatáz - 211)

Epekövem van, 35 hetes vagyok.

Aggódom. Háziorvos annyit mondott, ha hányingerem van, lázas vagyok akkor menjek be kórházba, mert ezt az epekő okozhatja, illetve , hogy a baba nyomja már az epét.

A kéz fejem és tenyerem enyhén viszket pár napja, enyhén ég, feszül, de enyhén vizes is.

Vajon ezzel az értékkel be kell mennem az ambulanciára?

Akinek valóban epepankása volt, mekkora értékek voltak?



jan. 19. 10:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Mielőtt valaki félre értené, nem akarom felülbírálni a háziorvost felülbírálni. De nőgyógyászhoz pontosan két hét múlva kell mennem.
jan. 19. 10:54
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit tudok hozzászólni, hogy az alkalikus foszfatáz az normális hogy magasabb terhesség alatt.

Nekem ha jól emlékszem ennél magasabb volt és nem volt epepangásom.

jan. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztos ami biztos foglaltam magán vérvételre időpontot , össz epesavszínt mérésre.
jan. 19. 11:46
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanilyen értékek hellp miatt voltak. Sajnos az epekőhöz nem tudok hozzá szólni,de van saját dokid? Akihez eddig jártál? Én azért ezt nőgyógyásszal beszélném át és nem háziorvossal. Lehet akarnak rá valamit beállítani is. Neki erről sok fingja nincs,sajnos.:/
jan. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel a májenzim értékeid emelkedettek és tapasztalsz viszketést, ezért nem kizárható az epepangás.

Mindenképpen nézess össz epesav szintet.

A vérvétel előtt 30-120 perccel egyél, ez nagyon fontos, mert csak így kapsz pontos eredményt!

Várandósság alatt 19umol/L a határ.

Ha jó az epesav szinted abban az esetben is érdemes kontroll alatt tartani mert a viszketés hetekkel megelőzi az epesav szint emelkedését.

Természetesen attól is viszkethetsz, mert vizesedsz.

Minden jót Neked!😊

jan. 20. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!