Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális, hogy a terhesség...

Normális, hogy a terhesség vége felé egyre többet "rossz " a gyomrom?

Figyelt kérdés

3 hete kezdődött kb ,hogy nem fáj, de olyan kellemetlen érzés van a gyomromban vagy éjjel, vagy reggel mikor felkelek. Nem fáj kifejezetten, de arra is volt már példa. Aztán, ha függőleges helyzetbe kerülök el is múlik többé kevésbé. Refluxra vagy inkább savra, mert refluxig nem jutottam el hála istennek szedek gyógyszert, szóval kétlem, hogy a sav okozná. Aztán meg most igen rákaptam ezekre a teljes kiőrlésű kenyér, zsemle félékre, meg hát van, hogy éjfélkor is azt érzem, hogy ennem kell és nem tudok magamnak parancsolni, bár hála istennek,csak 7 kiló jött fel rám, de azon is gondolkodtam, hogy nem-e ezek azok a dolgok, amik miatt "kivan" a gyomrom. Amúgy ez a probléma 2-3 naponta fordul elő és egészen addig nem is igazán érdekelt, míg itt tegnap meg nem láttam egy kérdést a HELLP szindrómàról ,és hogy annak egyik tünete az erős gyomorfàjàs. Na ugye nekem nincs erős gyomorfàjásom, fájàsnak is 10-ből 2-szer mondanám, inkább ez a diszkomfort érzés van, vagy nem is tudom hogy jellemezzem. De azért megrémisztett amit erről a HELLP-ről olvastam és ma reggel mivel ismét ilyen fura volt a gyomrom, jól fel is idegesítettem magam rajta (alapból is pànikolós vagyok) szóval a vérnyomásom jó volt mint mindig , de a pulzusom 130-ra felment, aztán mikor megnyugtattam magam ,akkor újra a nekem normál 89-es értéket mutatta. Szóval nem tudom. Mert nem ödémàsodok, nem magas a vérnyomásom, nincsenek látászavaraim, se fehérje a vizeletben (ezt pénteken nézte a védőnő), a máj értékek, epe, minden ilyen tökéletes a vérképemben (veszélyeztetett terhes vagyok és az orvosom gyakrabban küld laborra, szóval havonta tisztában vagyok a dolgokkal kb). Szóval remélem, nekem nem ez a problémám, mert igazából császárra készülünk, de azért nem mindegy, hogy miért kell a császár, azért hogy életet mentsenek, vagy mert az alapproblémàim miatt ez a kézenfekvő.

Bocsi, ha hosszúra sikerült és előre is köszi, ha valaki tud megnyugtatót írni. Igen, tudom, hogy túlaggódok egyesek szerint majd egy semmi kis dolgot, de jobb félni,mint megijedni, ezért is beszélek majd az orvosommal, ha megyek hozzá, hogy mi lehet ez a gyomorpanasz. Csak előbb titeket kérdezlek, mert nyilván nem fogom az orvost ilyennel zaklatni soron kívül, ha úgyis megyek hozzá hamarosan.


jan. 21. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Terhes vagy, a baba nyomja mar az osszes szervedet. Igen, ez kenyelmetlen, de normalis, fogadd el vegre.
jan. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elfogadom, nyilván sok más lehetőségem nincs is. Csak jobb félni mint megijedni. Meg nyilván azért egy kérdést megér a dokinál ez.
jan. 21. 13:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egész nap olyan volt,de főleg este...akármit ettem,elmentem wc-re,nem mentem wc-re semmi sem segített
jan. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Jaj 3-as, akkor semmi jóra ne számítsak már? Hát ez szomorú. De remélem már nincs messze a vége és hogy ennél rosszabb nem lesz.
jan. 21. 14:21
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Minden értéked rendbe van. Ha gond volna,lenne eltérés. Ha hellp lenne,ahogy kiegyenesedsz is fájna,sőt azt már megéreznéd minden tünetként,hidd el. Persze a dokinak említsd meg,de ne aggódj. Lehet kevés a savcsökkentő is már,meg ha a vége felé vagy amúgy is normális. Nyom ott minden mindent. Volt hellpem,de ott olyan fájdalom,szűnni nem akaró rosszullét lenne,hogy hidd el nem agyalnál ezen hanem már bent lennél a kórházba. Nyugi,boldog babavárást!:)
jan. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszönöm szépen 🙂! Remélem, igazad van. Remélem már nem sokáig kell várni a babát 😄!
jan. 21. 15:02
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, nekem aztán nem volt sok terhességi bajom, de az utolsó pár hétben iszonyúan szenvedtem a gyomorsavtól. Salvus víz kicsit segített.
jan. 21. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!