Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor volt az utolsó ultrahang...

Mikor volt az utolsó ultrahang vizsgálat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

37 hetes várandós vagyok, első baba és kicsit elkezdtem aggódni.

Hétfőn töltöm a 38-ik hetet, tegnap voltam nst-n+az orvosom megnézte a babát ultrahangon is, minden rendben vele, a méhlepény II-III. fokban érett.

Azt mondta, hogy mostmár csak nst-re kell járnom, szerinte nem fog bent maradni a baba a kiírt dátumig, ezt több okból kifolyólag gondolja így, bár valamiért nem gondolnám, hogy előbb érkezne.

Kicsit aggaszt, hogy többször nem vizsgál ultrahanggal, igazából ott helyben fel sem merült bennem ez az aggodalom, csak este..

Nektek mikor volt az utolsó ultrahang? Teljesen alaptalanul agyalok ezen?



jan. 24. 10:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

2x szültem. Egyikkel 32, másikkal 30 hetesen volt az utolsó uh-m.

a 2.nál lett beiktatva egy plusz, mert rossz lett az nst-m, csak amiatt. Az orvos 1 kilóval elmérte és kijelentette beteg. Másnap megszültem, makk egészségesen.

jan. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%
35. Héten
jan. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 31. héten volt az utolsó, hiába könyörögtem gyakorlatilag, hogy nézzenek rá, nem néztek, pedig véreztem. Kiderült, hogy vált le a lepény. Ha van oka, hogy miért nézetnéd meg uh-gal, akkor nézesd meg, de ha nincs baj és az nst rendben van, utolsó uh-nak a 37. hét vége szerintem nem rossz.
jan. 24. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó kötelező UH a 30-32. héten van. Sok helyen még 36. hétien megnézik, de valójában már az sincs benne a közelező terhesgondozásban.

Teljesen felesleges a további UH vizsgálat, a CTG elég információt ad.

jan. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Nekem 38 hetesen nézték utoljára.
jan. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
36. héten van lesz utolsó, utána csak nst. Felesleges is lenne több, ez sem kötelező, hanem csak a 32 hetes volt az.
jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
40+0án megnéztek ugye mert terminus túllépés miatt kötelező. Előtte a 32hetes volt.
jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

39 hetesen csak azért mert korábban faros volt és előtte héten fordult be.


Akinek 30. héten be van fordulva annak utána legközelebb betöltött 41. héten nézik, akkor döntenek hogy indítják vagy még maradhat. (40. héten csak manuális vizsgálat van)


Ha beindul a szülés a szülőszobára felvételkor is megnézik.

jan. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

40. héten nézett rá az orvos, de csak az áramlás miatt. Utána pedig mielőtt megszületett.


Ilyenkor már nem mérnek, nem vizsgálnak nagyon semmit ha nincs rà valamilyen eü indok.

jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki írt!😊

Igazából csak a méhlepény állapota miatt merült fel bennem ez a kérdés.

jan. 24. 17:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!