Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet ebből még baba? 1 hete...

Hanesz1 kérdése:

Lehet ebből még baba? 1 hete voltam először ultrahangon, én a utolsó menzesz alapján számítva akkor 6 hetesnek gondoltam magam, de a monitoron 17mm-es petezsák látszódott, benne szikhólyag, élő embrió még nem.

Figyelt kérdés
Ma mentem vissza kontrollra, már 20mm-es a petezsák és már benne jól látható szikhólyagot mutatott, mellette 3mm-es embriótelepet. De szívhang nem volt. Ma mentem vissza kontrollra, már 20mm-es a petezsák és már benne jól látható szikhólyagot mutatott, mellette 3mm-es embriótelepet. De szívhang nem volt. Rögtön abortuszról beszéltek, már adtak is időpontot most 7-ére. Én még reménykedek, mit tegyek szerintetek? Tudtok esetleg Bp 13. kerületben másik orvost, akár magándokit, aki ezt felülbírálná? Ezzel a géppel vizsgált: GE Logiq 400 MD 1996. Nem tudom ez mennyire számít érzékeny műszernek. Jó lenne reménykedni kicsit, mert 3 nap múlva nem szeretnék műtétre befeküdni. Mit tennétek a helyemben? Nagyon tanácstalan és kétségbeesett vagyok.

2013. nov. 4. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
7 hetesen mentem én is uh-ra, és még nem volt szívhang. A méreteket sajnos már nem tudom. Csak petezsák volt. 9 hetesen volt először szívhang. De mivel a dokim gyanította, hogy később volt pé. és később fogant a baba, nem fenyegetett rögtön abortusszal. Te biztosan tudod hogy mikor fogant a babád?
2013. nov. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem 6+5 hetesen volt 17 mm petezsákom szikhólyaggal, embrió nélkül.

2 héttel később 19 mm embrió szívhanggal.


Neked egy hét alatt csak 3 mm nőtt a petezsákod, ez nagyon kevés. Kb. 7 mm-rel nagyobbnak kellene lennie. Az embriónak is 10 mm körül kellene lennie.

Nem akarlak elkeseríteni, de nem fejlődik a baba.


Persze az a legjobb, ha elmész még egyszer uh-ra, de a műtét előtt úgyis csinálnak még egyet.


A legjobbakat kívánom!

2013. nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Reménykedni tudsz csak. Azért az abortusz előtt még csinálnak ultrahangot, ragaszkodj is ehhez, mert ha később volt a peteérésed, még bármi lehet a dologból. Én az embriótelepet jónak találom, de tényleg keveset nőt az a petezsák. Én esetleg holnapután még elmennék egy másik orvoshoz is. Több szem többet lát alapon, meg ilyenkor egy-két nap alatt is nagy változások történnek, ha minden rendben van. Nálam egyik nap még üres volt a petezsák, három nap múlva már ott volt a szikhólyag és egy hét múlva az embrió is. Imádkozom!
2013. nov. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Semmiképp nem mennék el abortuszra!!! Nekem azt mondták , méhen kívül van a baba, azonnal meg akartak műteni!!! Haza mentem, aztán elmentem másik orvoshoz. Ott kiderült, 5+4 voltam...és minden látszott , petezsák szépen ott volt, látható volt! Aztán 2 hát múlva még semmi, 4 hét múlva már szív hang, minden volt!!!

Drukkolok!!! Mindenképp írj mi lesz veletek!!!

2013. nov. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még aznap délután elmentem egy magándokihoz. De ő is ugyanazt látta, mint az előző. Rendes volt nagyon, mert ő bővebben elmagyarázott mindent, mi micsoda. Kedves volt, azt mondta, ilyenkor szoktak még egy hetet várni, hátha beindul ott valami. De a hangjából nekem úgy tűnt, ez csak a kismamák megnyugtatása miatt van. Ő még látott kezdődő hematómát, az valami bevérzés és azt mondta, a petezsák is lapos. Sokat olvastam már a témában, szóval tudom, hogy ez sem jelent jót. Bizakodok még, de ahogy az egyik válaszoló írta, tényleg keveset fejlődött 1 hét alatt. Nem tudom mikor foganhatott a baba sajnos. 8-ára írták ki a műtétet, a legrosszabb, hogy aznap van a párom szülinapja és meglepetés hétvégét szerveztem neki a barátaival a Balatonon. Az most lefújva, helyette ez. Pedig annyira büszke volt arra, hogy apa lesz :( Nem tudom mi lenne a rosszabb, most választani a műtétet, vagy várni még, azt kockáztatva, hogy egyszer csak magától elindul a vetélés.
2013. nov. 5. 08:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is lapos volt a petezsákom 6 hetesen...aztán rá egy hétre ott volt benne a mi pici lányunk!!! Én nem adtam fel...nem engedtem hogy megműtsenek...éreztem, hogy van ott valaki!!! És igazam lett!!! Ma már 5 éves nagy lány az Én kis lapos petezsákom!!!
2013. nov. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#2 vagyok. A bevérzés miatt ne aggódj! A 8. hétben nagyon beteg lettem, és a sok köhögéstől nekem is lett bevérzésem, de aztán az felszívódott!

Remélem a műtét előtt látszani fog a kis embrió! Őszintén drukkolok!

2013. nov. 6. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!