Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, aki Debrecenbe...

Van itt olyan, aki Debrecenbe (Oti) csináltatta a terheléses cukorvizsgálatot mostanában?

Figyelt kérdés

Mikor labor miatt felhívtam őket, hogy időpontot kérjek elég csúnyán elküldtek a búsba, hogy oda nem kell időpont, ne hívogassam őket feleslegesen, hanem tájékozódjak. Cukormérést gondolom ugyanott a 2.emeleten csinálják, akkor oda is csak beutaló kell? A védőnő sajnos nem tud segíteni, mert eddig Nyiregyházán dolgozott, és még nem tudja állítólag hogyan mennek a dolgok. Mielőtt megint lekiabálnak inkább teszek itt egy próbát, hátha volt ott valaki mostanában.

Köszi előre is a választ.


jan. 24. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valóban nem kell időpont,azthiszem a 2. Emeleten van igen.Ott ahol az ultrahangot is csinálják.Reggel 7re ha odamész hamar sorra kerülsz,azokat hívják be először akik cukorterhelésre mennek.Vigyél magaddal poharat,fekete cukrozatlan teát és egy kis citrom levét meg egy kis kanalat.
jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, oda kell menni a második emeletre. Elég a beutaló, meg vigyél üres teát. Ja igen, és 7-9 között meg kell érkezni, természetesen éhgyomorra.
jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Jaj azt kihagytam,hogy beutaló az viszont kell.
jan. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sose kellett időpont, csak a beutaló. Éhgyomor, fekete üres tea (véletlenül se gyümölcs!), 100 %-os citromlé vagy citrom, nagy bögre. Legjobb a termobögre. Miután megittad, sétálni se szabad, mert az leviszi a cukrot és fals lesz az eredmény.

Az a jó az otiban, hogy külön van a terheseknek a vérétel és nagyon flottul megy a vizsgálat.

jan. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A teának milyen szerepe van? Csak mert nagyon nem szeretem, sose szoktam inni.

jan. 24. 21:10
 6/7 anonim ***** válasza:
Abba teszik a 75g glükózt, de ha nem szereted a teát, akkor gondolom sima vízzel is megihatod. Én amúgy magánban csináltattam a terhelést, ott alapból vízbe keverték.
jan. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a szerepe, hogy az ízesítetlen fekete tea keserű, így valamit tompít a 75 gramm glükózból érzetre (ami mennyiségre annyi, mintha 4 púpozott evőkanállal kevernél be). Erre van a 100 % citrom is.

De ihatod vízzel is, de akkor is meleget vigyél, mert soha nem fog hideg vízben feloldódni és az időnek szerepe van a vizsgálatnál. Kb. 5-10 percen belül le kell húzni, onnan indul a 2 óra.

jan. 25. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!