Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pcoval 5-6hetes terhesség?

Pcoval 5-6hetes terhesség?

Figyelt kérdés

Voltam ultrahangon 5hetes terhes lehetek. Még csak szabályos petezsákot látott a doki uhn. Mivel pcom van irt fel progeszteron exeltist tablettát 3x1 et kell szedjek.

De az első bevett tabletta után nagyon elkezdtem szédülni,az ájulás kerülgetett. Felhívtam az orvost azt mondta ilyenre még nem volt példa nem kéne szédülnöm tőle. Ne szedjem amig nem megyek vissza 2hét múlva. Majd utána vissza térünk rá. De mi van ha most baj lesz amiért nincs pótolva a progi szintem. Egyébként vérből nem lett megnézve h kell e egyáltalán szedni. De gondolom csak ajánlott ha már felírta. Nem tidom mi legyen még dolgozom ha beszedem nem tudok a szédülés miatt oda figyelni .


jan. 25. 09:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meglep a dokid kijelentése, ez az orálisan szedett progeszteron tabletták egyik gyakori mellékhatása. Ezért szokták inkább vaginálisan alkalmazni.
jan. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Már hogyne okozna szédülést meg álmosságot...!

Nem akarom megkérdőjelezni az orvosodat, csak érdekesnek tartom, mert rajta van a betegtájékoztatón is, hogy ezek mellékhatások és adott esetben vezetéstől és gépkezeléstől tartózkodni kell a szedés alatt.

A 7. hét óta progeszteronpótláson vagyok, úgy a 16. hétig 13-16 órákat aludtam napi szinten, annyira szédültem. Mondjuk engem a vérzés miatt rögtön táppénzre küldött az orvosom. Nekem néztek hormonpanelt, abból is kiderült, hogy kell a progi. Azóta is kell minimális szinten szednem a 36. hétig, mert már hozzászokott a szervezetem és nem fog eleget termelni. Már nem szédülök tőle, meg nem is álmosít, de eleinte pocsék volt nekem is.

jan. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen én is furcsának gondolom hogy ezt így kijelentette. Nem is értettem. Most abbahagytam a szedését. De nem vagyok benne biztos hogy jól tettem. Nem barnázok addig egyáltalán érdemes szedni?
jan. 25. 09:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez tényleg fura. Biztos nőgyógyásszal beszéltél?🤔

Nem is szokták mérni, mert pillanatnyi állapotot mutat. Lehet ingadozó is, ami sose derül ki, mégis kell, hogy ne legyen hirtelen leesés. Meg lehet próbálni hüvelyit, de nem biztos, hogy annak nem lesznek mellékhatásai.

Amúgy, ha egyetlen szem ilyen rosszullétet okoz, akkor azért elgondolkodnék, hogy milyen magas lehet a saját progi szintem. Lehet, hogy túl alacsony, hisz különben hozzá lenne szokva a szervezeted, nem lehet az az 1 szem akkora változás.

jan. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is meglepődtem azon, hogy ezt mondta a dokid.

Igaz én duphastont szedtem de szédültem tőle rendesen és a mellékhatásoknál is azt hiszem a gyakoriak közé írta.

Másik terhességemmel hüvelykapszulát, az viszont nem okozott ilyet.

jan. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!