Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más is tapasztalja, hogy a...

Más is tapasztalja, hogy a fiú babáknak mostanság kevésbé örülnek?

Figyelt kérdés

Elég sokan várnak mostanság körülöttem babát, és a többség fiúnak örülne. Tőlem is sokan kérdezik, de nekem tényleg mindegy volt, legjobban különböző nemű ikreknek örültem volna, mert egyformán szeretnék kisfiút és kislányt is :D Végül kisfiunk lesz, és elképedve tapasztalom, hogy vannak, aki megengedik maguknak, hogy kvázi beszóljanak emiatt. Pl.egy kolléganőm, hogy a fiúk nagy súllyal születnek meg kis "rombolók", gúnyos mosollyal mondta, hogy kössem fel a gatyám. Jó, tőle még el is nézem, mert utáljuk egymást, de mások is jegyezték meg, hogy milyen kár, hogy nem kislány lesz. Olyan is volt, aki azt mondta, hogy hátha majd a következő. Meg sem született még szegény gyerek, de már a következőt említik. Apróság, de engem zavarnak az ilyen kis beszólások.

Engem vesznek körül taplók, akik ha lány akkor meg arra találnának ki valami beszólást vagy más is tapasztalja ezt a jelenséget?


jan. 28. 13:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Gonfolk bele ha ezt a saját anyósodtól kapod🤣mikor fiamat vártam is lány ruhákat vett mert neki lesz egyszer egy lány unokája!
jan. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is kisfiam van, én is tapasztaltam hogy mostanság a lányokat preferálják.


(Tényleg nagy súlyú lett, és? Megszültem így is... Cserébe egy csendes, nem sírós, eszik-alszik baba)

jan. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
33%
Manapság azt tapasztalom a fiúkat, fiatalembereket, felnőtt férfiakat lenézik, háttérbe szorítják és minden lányok, nők körül forog. Elszomorító.
jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Felénk is ez volt.

A családban is folyton mondták, hogy biztos lány lesz, szurkolnak, hogy az legyen.

Végül kislány lett. De remélem a fiúnak is örültek volna :/ bevallom mi is kislányt akartunk

jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi ez a nagy súly mánia egyeseknél. Sok nővel dolgozom együtt és, ha valaki környezetében baba született minden alkalommal azt ecsetelték mekkora súllyal született, hüvelyi úton vagy császárral stb. Ha 3500g feletti született majd elaléltak, hogy jézus, mekkora baba. Mintha verseny lenne, hogy időre, egészséges, de minél kisebb baba szülessen.
jan. 28. 13:18
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is jó nagy baba lett (volna), 37. héten született 3120g-mal 😀

Én valamiért mindig lányt képzeltem magamnak, de nála már a 12. heti genetikai UH előtt éreztem, hogy fiú lesz, és örültem neki így is nagyon, sőt, időközben rájöttem, hogy igazi fiús anyuka vagyok, sokkal jobban illik hozzám, mint egy kislány.

Szerintem aki nem tud örülni bármilyen nemű gyereknek, annak nem is való gyerek (ugyanez igaz a nagyi-unoka esetekben is).

Én is nagyon csodálkozom, hogy manapság a kislányokat preferálják inkább, azon meg főleg, hogy az apukák is (én valamiért mindig abban a tévhitben voltam régebben, hogy ha kislány, akkor anyuka örül, ha pedig kisfiú, akkor az apuka 🙃).

De annyiból nem zavar, hogy az én gyerekkoromban (lassan 40 éve) meg emlékeim szerint pont fordítva volt, ott a fiús anyák/apák büszkesége volt gyakori, így végülis igazságos, hogy most a lányok kerülnek előtérbe 🙂

jan. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

En is ezt tapasztalom, borzalom.

Kisfiam van, anno a nifty miatt eleg hamar biztosra kiderult a neme a terhesseg alatt. Ennnek ellenere a nagymamam folyamat lanyos ruhakat vett nekunk, mert azt mondta, hogy o erzi, hogy kislany lesz, nem is lehet mas.🙄


Aztan szamtalanszor megkaptam, hogy nem baj, majd a kovetkezo lany lesz.

Tervezunk majd masodik babat, meg nem vagyok terhes, de egyebkent az en megerzesem az, hogy tutira fiu lesz, aminek en orulnek is.

Na kivancsi leszek, hogy akkor mit mondanak, sejtesem szerint teljesen ki lesznek borulva az ilyen okos emberek :DDD

Igen, azt nekem is mondtak, de ilyen borzaszto hangsullyal, hogy na akkor majd kossem fel a gatyam, nem fogok elbirni a gyerekkel, ha fiu lesz. Nem vagyok egy agressziv ember, de ezt az illetot nyakon tudtam volna vagni, annyira felidegesitett.

Nem ertem, hogy mi ez a fiu ellenesseg mostanaban, szomoru.

jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Én pont az ellenkezőjét tapasztaltam. Már volt egy kislányunk, amikor várandós lettem a fiammal. Mindenki azért drukkolt, hogy a 2. kisfiú legyen -nekem meg teljesen mindegy volt-, mert 'úgy jó', ha van fiú is, meg lány is...

Amikor mondtam, hogy tényleg kisfiú lesz; mindenki boldog volt.

jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

8-as, de amikor terhes lettel a lanyoddal, mit mondtak?

Mert az az “alap”, hogy a masodiknak ellenkezo nemunek KELL lennie, maskepp elfogadhatatlan…:D

Persze, hogy fiut akartak, ha mar egyszer volt egy lanyod.

jan. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én nem.
jan. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!