Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hematoma gyanú a petezsák felett?

Hematoma gyanú a petezsák felett?

Figyelt kérdés
6+1 hetes vagyok "hematoma gyanú a petezsák felett, CTRL:4,3mm", ez szerepel a pénteki leletemen (szívhang még nem volt hallható). Sem barnás,sem véres folyásom nem volt, kaptam a biztonság kedvéért progegesteron exeltist 200mg-ot, napi 1x kell bevennem este, lehetséges, hogy ürülni fog, barnás váladék rendben, ha véres lenne akkor egyböl kórház, ezt mondta a Doktor Úr, illetve arra is van esély, hogy fekszívódik (mellete szedek elevit 1-et, illetve Magnosolvot, napi 2000mg C-Vitamint). Viszont az orvos nem mondta, hogy ne menjek munkába (irodai ülömunkát végzek), így eljöttem. Csak annyit mondott, mivel futni szoktam, ezt semmikeppen sem, sem porszivozas es semmi hazaselet. Legközelebb 2 hét múlva kell mennem kontrollra, de nagyon aggódom, telefonon próbáltam elérni, de még nem sikerült. Illetve tapasztalatok érdekelnének, vagy esely, hogy megmarad a babam, így, hogy a petezsák felett van a hematoma? Nagyon aggódom, de reménykedek is egyúttal.
jan. 29. 10:15
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*elnézést az elírásokért, telefonról irtam.
jan. 29. 10:17
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem felszívódott,semmi vérzés,barna maszatolas nem volt..Azt már nem tudom milyen nagy volt(három éve voltam terhes)de én is el voltam tiltva minden cipekedestol,hazasellettol,sporttól..
jan. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Persze, megmaradhat. Nekem is van, nekem annyi a szerencsém, hogy a petezsák alatt. Ettől függetlenül ugyanezeket a tiltásokat kaptam, mint te. Nekem először nem vették észre ultrahangon, pár óra múlva kezdtem vérezni rendes piros vérrel. Gondolhatod, biztos voltam benne, hogy csak vetélés lehet, hisz "nincs" hematómám.

Akkor végignéztem az összes hematómás kérdést és elég biztatóak voltak. A legtöbb esetben megmaradt. Sőt, kiírtam egy szavazást is, az még megnyugtatóbb.

Amúgy, amikor kiderült, 1 nappal idősebb volt a terhességem, mint a tiéd 😁 Most 11 hetes vagyok. Nem tudom, megvan-e még, utoljára 2 hete látott orvos, akkor még ürülgetett, azóta nem volt barnázás.

jan. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, remélem a legjobbakat! :) Dolgozni úgyanúgy mentetek, csak az említett tíltásokat tartottátok be, vagy otthon voltatok?
jan. 29. 11:15
 5/14 anonim ***** válasza:

Én magam osztom be a munkám, nincs munkahelyem. A legkritikusabb időszak nekem(amikor kiderült és más bajom is volt), pont az ünnepi időszakra esett, akkor nem nagyon dolgoztam. Van olyan munkám, ami melósabb (sok állás és időben is sok). Az télen ritkább amúgy is, oda egyáltalán nem megyek. A fő munkám ülőmunka, de rengeteget kell tömegközlekedni, meg gyalogolni. Egyszer volt, hogy egyet lemondtam, mert hosszú idő után újra pecsételtem és akartam kicsit pihenni. Értsd feküdni. De egyébként járok.

Az orvos nekem amúgy azt mondta, hogy nem kell folyton feküdni, de kímélő életmód. Semmi cipelés, hajolás, guggolás.(Ezek mondjuk munka nélkül is betarthatatlanok😕)

#3

jan. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem a haematoma miatt aggódnék, hanem azon, hogy 4 mm-es CRL-nél nem látott szívműködést. Tény, hogy 7 mm felett kell látni, de a tapasztalatom az, hogy ha már CRL-t lehet mérni (az kb. 2 mm, ami már lemérhető), akkor látszik a pulzáció is....
jan. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

#6! Fölösleges ijesztgetni. Nekem 5mm volt az embrió, le is mérte és azt mondta, van valami kis szívcső pulzálás, de ezt még nem szokták annak venni. A leleten nem hogy nem szerepelt, konkrétan az volt, hogy nincs még embrió, pedig megmutatta és lemérte, a saját szememmel láttam a méretet is.

Én is úgy mentem, ha nem lesz szívhang, elengedem. (Számításaim szerint legalább 6+4 voltam akkor, méret szerint csak 6+2.) 1hét múlva már gyönyörű szívhangot hallhattam.

Mindenhol más a protokoll. Nálunk pl.mindig kevesebbet írnak, mint, ami van. Nem tudom miért, de én arra gondoltam, ha hirtelen bekerül valahova, mondjuk ügyeletre, ahol sz.rabb a gép, ne temessék rögtön, mert ott még lehet nem látják, amit itt ráírnak.

#5

jan. 29. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#6 ..hát erre egyáltalán nem is gondoltam, mert még az orvos sem mondta, hogy ez gond lenne, söt azt mondta, hogy meg szinte korai, hogy halljon szívhangot és én is ezt olvastam sok helyen...:( Remélem minden rendben lesz nálam is, nagyon vártunk már a babát.


#2 #5 köszönöm a bíztatást!:)

jan. 29. 16:33
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia! Mi ùjsàg veled?


Engem 5 hetesen elöntött a vèr, gondoltam is, hogy elvetéltem. Bementünk ügyeletre, uh-on volt petezsàk, meg mellette egy heamatoma. Progeszteron,àgynyugalom. 3 nap mùlva megàllt a vèrzès. 10 nappal kèsőbb màr nem làttàk a heamatomàt és volt szìvhang is.


Most 15 hetes vagyok.

febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekel. Mi újság, Kérdező? Nálam egyet előre, kettőt hátra😂 Ma voltam genetikain, ahol kiderült, hogy hematómám már nincs, viszont lett egy miómám, a lepény pedig fedi a méhszájat ☹️ Vérzésem azóta se volt, de most parázom megint.

A gyerek viszont tankönyvi tökéletes 😁

#7

febr. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!