Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fél még valaki bölcsőhaláltól?...

Fél még valaki bölcsőhaláltól? Még megsem szüketett a kusbabám,de minden félelmem van.

Figyelt kérdés
jan. 30. 19:18
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
94%

Persze, feltem. Allandoan nezegettem, hogy lelegzik-e alvas kozben, de oszinten szolva a mai napig is elofordul ilyen (10 hos).

Nyilvan biztam es bizok a legjobbakban, de azert feltem, igen. Hiaba a legzesfigyelo, az se nyugtatott meg nagyon az elejen, de szerintem ez termeszetes, masoktol is hallottam mar, nem vagyunk ezzel egyedul.

jan. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok érdekelt ebben a kategóriában, csak megakadt a szemem a kérdésen. Szüleim mesélték, hogy ők konkrétan hónapokon keresztül, pár órás váltásban álltak a kiságyam mellett és hallgatták, hogy lélegzek-e...

Szóval ilyen para mindig volt-van-lesz, úgy tűnik :) Nekem soha semmilyen betegségem nem lett, szüleimnek se volt és nem is lett mentális betegsége, szóval a legnagyobb hátrányuk ebből az lett, hogy nem igazán aludtak akkoriban :D

Azóta legalább létezik légzésfigyelő, bár nem tudom, mennyire megbízható ilyen téren.

jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Énis arra gondoltam őrködni fogok.. örülök,hogy nem vagyok tiszta őrült..
jan. 30. 19:42
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Féltem persze. Lányomnál pelenkára csiptethető légzésfigyelő volt de nem szerettem. Most 2 lapos légzésfigyelőt veszek. Plusz van kamerás bébiőr is.
jan. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

A légzésfigyelo tök hasznos dolog, engem megnyugtat, jól alszom, tudva, hogy működik.

Mellettünk is szokott aludni az ágyban, de akkor meg ki vagyok élezve minden kis mozdulatára, illetve az, hogy érzi a közelségem, a légzésem, ez stimulálja őt, úgymond újraindítaná a légzését - legalábbis ezt olvastam.

jan. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

Légzésfigyelő és baba újraélesztési (elsősegély tanfolyam). Talán kicsit segít a tudat, ha baj lenne (sose legyen!) tudod mit kell csinálni. Persze más élőben, de mégiscsak ott van a tudás, hogy mit kell.

A légzésfigyelő meg nagyon hasznos, persze van fals riasztása, ha rosszul van beállítva. Na meg olyan is, ha a baba nem vesz levegőt (apnoe) besípol, amire elkezd lélegezni, mert felriad. Sokszor ennyi is elég, a hang, vagy ha finoman ráfújnak az arcára és újra levegőt vesz. Nyilván a teljes légzésleállás már más, ott kell az újraélesztés. Őszintén ajánlom a tanfolyamot, hátha kicsit megnyugtat, hogyha baj lenne tudod mit kell.

jan. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
65%
Nem, mert még nincs rá időm. Egyelőre attól félek, hogy már nincs is szívhang, nem lesz jó a genetikai, aztán a 2.trimeszteritől, meg hogy koraszülött lesz, vagy szülésnél sérül, ilyesmik. Ha ezeken túl leszek, első dolgom lesz a bölcsőhaláltól félni. Légzésfigyelő alap, hogy lesz, meg persze végzek tanfolyamot. Ja, meg egy pelenkára csíptethetős csak a biztonság kedvéért a sétákhoz😁
jan. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
7 es,nem vagyunk mi ikrek? 🤣🤣
jan. 30. 20:10
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Volt légzésfigyelő és elvégeztem a tanfolyamot, előre féltem. Talán ez a 2 dolog is közrejátszott, de nem tartott a félelmem sokáig, szinte sose jutott az eszembe a bölcsőhalál gondolata amúgy.

Már most 2 éves.

jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%
#8! De, lehet 🤣
jan. 30. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!