Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Részt vettetek bölcsőhalál...

Részt vettetek bölcsőhalál megelőzési programban, ahol megtanítják a csecsemő újraélesztését és a légzésfigyelő használatát? A szakemberek hol és melyik márkájú légzésfigyelőt javasolták nektek?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 08:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én nem. Valahogy eszembe sem jutott, lehet, felellőtlenség, de ettől valahogy nem tartottam. Másnak meg ez a félelme. Kaptunk egy légésfigyelőt, amit éjjel használtunk. Nagy, egészséges babám volt, úgy éreztem, nem tartounk a kockázati csoprtba...
2010. márc. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nem hallottam még ilyen programról. Ha fizetős, szerintem felesleges pénzkidobás. Ha veszel légzésfigyelőt, a használati utasítás mellett leírják az újraélesztést is. Pl. az angelcare honlapon van letölthető útmutató is. Amúgy szerintem az Angelcare a legelterjedtebb. Nem tudom, hogy a legjobb-e is egyben, de nekem is ilyen van.
2010. márc. 24. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nem tartom pénzkidobásnak,ha megtanítják,mit tehetünk azért,hogy lecsökkentsük a bölcsőhalál esélyét,és megtanítják,hogyan kell újraéleszteni egy csecsemőt,ha leáll a légzése. Nem olyan nagy a valószínűsége,hogy bekövetkezik,de megnyugtat,ha mégis,legalább tudom,mit tegyek. Egyébként a Madarász kórházban 2000 Ft egy 2órás oktatás. Az érdekelne más kórházak melyik légzésfigyelőt ajánlják.
2010. márc. 24. 14:17
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Én részt vettem anno terhesség alatt, de nem volt fizetős. A védőnők szervezték a tanácsadói irodában, oda hívtak egy szakembert, ő magyarázott el és mutatott meg mindent. Utána egyeséveel a kismamák is végigcsinálták az újraélesztést. Szerintem nem hülyeség, de azért remélem, hogy sosem kell használnom az ott tanultakat

(légzésfigyelőről nem beszélt). Egy ismerős (ex)házaspárnak sajnos meghalt 2 hetesen a babája bölcsőhalálban, nem tudtak vele mit kezdeni, így inkább elmentem, jobb felkészültnek lenni, mint ott állni tehetetlenül.


J.

2010. márc. 24. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az egy dolog hogy veszel légzésfigyelőt,attól még le állhat a légzése.Akkor mit csinálsz ha le áll?Azt kellene meg tanulni hogy mit tegyél légzés le álláskor,de az tuti hogy semmit nem fogsz tudni tenni mert úgy be fogsz pánikolni.
2010. márc. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nálunk,nem légzés leáálás,de félrenyelés volt, a párom bepánikolt,nekem volt lélekjelenlétem,de mondanom se kell,a szívem a helyéről kiugrott...

én ha lett volna rá lehetőség elmentem volna ilyen tanfolyamra,igy csak a neten tudtam utánanézni..és h mennyire fog előjönni,ha kell,nem tudom, a pánik nagy úr

elsősegély tanfolyamra is elmennék,de nem találoka környéken,pedig arra is bármikor szükség lenne, a jogsit meg már 10 éve tettem le,igy halványultak az emlékek

2010. márc. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk légzésfigyelőt. Szakmánk miatt tudjuk mit kell tenni, és hogyan.

7 hónapos a fiunk, sosem volt jelzés.

De igazat kell adnom azoknak, akik a pánikra hivatkoznak. Akik ehhez nincsenek hozzászokva/hozzáedződve, azok hajlamosak pánikba esni.

Érdemes egy tanfolyamra elmenni! Más dolog elméletben elolvasni a légzésfigyelő használati útmutatójában, vagy a neten, és EGÉSZEN MÁS gyakorlatban a próbababán egyszer-kétszer megcsinálni.

Amikor élet és halál kérdése a dolog, akkor jó, ha a 2 szívdobbanásig tartó heves pánik után a már csinált mozdulatok jönnek elő!!!

2010. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
én az első lányom születésénél elmentem a SZántó Imre által tartott tanfolyamra a Madarász utcába és ott vettem jmeg az általa javasolt légzésfigyelőt is. A második lányomnál nem mentem el, de átolvastam az akkor kapott anyagot. Szerintem nem felelslges és ha nem is drága a tanfolyam, délután van és pár ezer forintba került. A Kismama újság végén megtalálható a telefonszám is, ahol be lehet jelentkezni
2010. márc. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én voltam a Madarász utcában ilyen felkészítőn.


Ha nem tudod a babát újraéleszteni, akkor teljesen fölösleges légzésfigyelőt használni!

2010. márc. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tanuja voltam egy esetnek. Öcsémk ikerlányai közül a kisebbik kb 2 hónaposan egyik pillanatról a másikra elsápadt, leállt a légzése, a pulzusa. Édesanyám felkapta, rázogatni kezdte, kicsit pofozgatta is. Sógornőm a dokit hívta. Mikor megérkezett, 2-3 perc múlva a kislány már lélegzett, de még ilyesztően sápadt volt. Úgy tudom bölcsőhlálnál sokszor már egy kis zaj is elég, hogy a baba újralélegezzen. Mi is veszünk légzésfigyelőt.

35 hetes km

2010. márc. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!