Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miert van az, hogy mindkét...

Miert van az, hogy mindkét terhességnél icipici pocakom van csak és közben kegyetlenül szenvedek miközben minden barátnőmnek 5szor vagy sokszor akkora a hasa és semmi baja szinte csak ezek az átlagos kényelmetlenségek?

Figyelt kérdés
Lehetséges hogy kis has miatt nyomja össze baba szerveim? De mégis miért nem nő meg az én hasam??? Ez már a második terhességem a 3. Trimeszterben és másodjára jarok úgy, hogy alig van hasam, de a baba annyira összevissza nyomja a beleim meg minden szervem, hogy enni sem tudok se hízni se semmi. Az emésztésem rémes és kegyetlenül puffadok amitől álló nap rosszul vagyok, a beleim görcsölnek ami nyomja méhem és állandóan keményedik az is. Minden létező ismerősömnek ezerszer ekkora a pocakja és semmi olyat nem tapasztalnak mint én. Érdekelné hogy más is van aki kis pocakkal ennyire szenved? A mehlepenyem is elől van amúgy és a baba mozgását szinte kizárólag szerveimen és hátamban érzem nem a hasamon elől. A feje már most brutális fájdalmat okoz hólyagon meg vegbelen pedig meg jó sok hét hatra van. Amúgy kérdeztem orvost is de abszolút nem érdekli őket ez az egész csak hogy a baba jól van, bár az tény h első és ez is sovanyabb volt és egyre jobban lemaradt a súlya ahogy teltek a hetek és nem tudtam enni. De azon túl h írnak valami keringés segítőt és gyakrabban néznek rá nem nagyon foglalkozik ezzel senki.

febr. 11. 07:31
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nagy hasam volt, mégis ugyan ezek a tüneteim voltak 🤷‍♀️
febr. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
61%

Orulj neki, hogy nincs oriasi hasad. Az se jobb! Nekem nagyon nagy volt, utban volt allandoan, akadalyozott egy csomo mindenben, a vegere mar megmozdulni alig tudtam. Plusz ugyanezek a tuneteim voltak, szoval nem ettol fugg :D

Csak annyi, hogy en a mozgasat nem befele ereztem.

febr. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igen lehet nem ez az oka hanem ban IBSem is, lehet inkább az a gond. Csak nem terhesen elég enyhe elég kicsit figyelmem evesre és bab, karfiol stb kizárni étrendemből örökre. De terhesen esküszöm a víz is puffaszt ... De persze ha ugyanez lenne hatalmas hassal meg rosszabb lenne.
febr. 11. 08:56
 4/8 anonim ***** válasza:
82%
Ez totál nem függ össze a hasmérettel. Nekem kb közepes volt a hasam és rengeteget szenvedtem. Attól függ mit dob a gép :D
febr. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%
Hááát. Szerintem összefügg,ugyanígy vagyok. Másodikkal,kis picike most is és brutális. Nagy hasú ismerőseimnek nincsenek ilyen tünetei. Pedig örülök,hogy pici,szépen visszament az elsőnél is pár nap alatt.
febr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kis hasam volt mégse volt semmi tünetem🙏 Jól voltam majd spontán beindult a szülés a 39.héten. Mindenki mondogatta hogy milyen kicsi a hasam 7 hónaposan is..
febr. 11. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
5# Amúgy nem rosszból kérdezem,de ugyan mondjátok már el,hogy egy ilyen szubjektív kérdésnél,ahol nem tudjátok amit a másik érez,nincs fix dolog,tapasztalatot ír mindenki. Mindenkié hasznos. Ott mi lepontoznivaló van a válaszba? Örülök,hogy nektek nagy hassal volt ugyanez a tünet,de nekem ugyanez volt,mint a kérdezőnél picivel. Ha már lepontozni kell,pont azok nem hasznosak,akik nagy hassal válaszolnak. Egyre idétlenebb ez az oldal.
febr. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek pipát adtam :) Egyetértek az utolsóval. Egyébként meg az sem mindegy mikor kezdődnek a tünetek, mert nem mindegy hogy a 24. Héttől nem tud az ember enni mert nincs hely a gyomrában és fogy végig miatta avagy a 36. Héttől... mert utóbbi eléggé általános és nem is rendellenes. Az én esetemben az orvos is gondnak tálalja a dolgot csak tenni nem tud vele mit tenni. Aki pl azt írja nagyon rosszul érzi magát de tudott hizni 15kg az valószínű nem ugyanabban el mint én, mert én csont sovány voltam szülés után most meg rosszabb a helyzet. Szóval az utolsónak igaza a rossz érzés szubjektív dolog, és nem mindegy h kicsit puffad feszül vagy egy falat nem megy le avagy vissza is jön. Végképp nem mindegy hogy mikortól. Le kellett volna írni azt is hogy nekem ez már masodil trimeszterben indult mindig és kb. 24. Héttől fogytam és nem pedig hiztam. Enni pedig annyit se tudok a közepétől kb. mint nem terhesen pedig amúgy sem vagyok egy zabagep...napi többször kevés sem megy , mert 12 órától rosszul vagyok másnap reggelig és levegőt sem tudok venni nemhogy enni.
febr. 11. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!