Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes vagyok, most csinálna...

20 hetes vagyok, most csinálnak majd AFP-t kedden. Mit néznek majd? Mivel több mindent mint a 12 hetes UH-n?

Figyelt kérdés
2010. okt. 24. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Hogyhogy ilyen későn csinálják az afp-t? Azt a 16. héten szokták, annak az eredménye kell a 18. heti genetikai uh-n is. Még az sem volt neked?

Egyébként az afp vérvétel, Down-kór és nyitott hátgerinc lehetőségére szűrnek rá. Elég pontatlan, de kötelező.

2010. okt. 24. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló írta, az AFP vérvétel és a 16. héten kell elvégeztetni, akkor a leg optimálisabb. A 20. héten UH van, és a baba szerveit nézik, hogy minden OKÉ -e. Méhlepény, szív, belek, végtagok, fej, minden...
2010. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az AFP egy vérvétel. De miért a 20. héten, akkor már teljesen eltérő az eredmény. A betöltött 16. héten veszik le a vért hozzá. Akkor nincs is UH, csak a 12. heti és AFP eredménnyel a 18. heti genetikai UH.

Amúgy a magzat által termelt fehérjét mérik a véredben, ami, ha magasabb, akkor lehet gond.

2010. okt. 24. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

uhh látszik hogy nekem nem magyaráznak el semmit és nagyon nem értem mi van és a netröl tájékozódok..:(:(:( bocsi télleg de legalább töletek megtudom. lényeg...

16. héten voltam vérvételen de.. annak az eredményét csak holnap kapom meg és kedden lesz uh.

2010. okt. 24. 18:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Akkor volt már Afp-d, most genetikai uh-ra mész. :)

Ezek szerint nincs fogadott orvosod? A védőnő nem mondta el, hogy mikor hova kell menned?

Ha nincs semmi gond az eredményekkel (úgyse lesz, csak pozitívan), akkor a következő vérvétel a 24. héten vagy utána történik, ekkor van a terheléses cukorvizsgálat.

2010. okt. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha nem tudod, mikor milyen vizsgálat következik nyugodtan kérdezz rá az orvostól, vagy a védőnőtől. Elvégre ők vannak értünk és nem fordítva.


Boldog babavárást! :-D

2010. okt. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

mindig mind 2 rohan. az orvos is.. multkor reggel 8 ra hivott 13:30 kor vizsgált meg.. ha azt vizsgálatnak nevezik.

a védönö is rohan cska megnézi a papirt nem szol egy szotse.. kérdezni sincs időm.

igy sajna buta maradok haacsak nem kérdezösködik itt...

ugyhogy köszi hogy segitetteket örök hála.

2010. okt. 24. 20:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát én tuti keresnék másik orvost.Az enyém tök korrekt,normális.Kérdeznem sem kell,mindent mond magától.
2010. okt. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!