Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csökkenhet a TSH értéke 5 nap...

Csökkenhet a TSH értéke 5 nap alatt úgy, hogy semmit nem szedtem rá?

Figyelt kérdés
9 hetes várandós vagyok és hétfőn kaptam meg az első nagylaborom eredményét, amelyben a TSH 2,9 volt ezért csináltattam egy másik vérvételt ahol a TSH mellett a T4 és T3 szint is vizsgálva lett. Az eredményt már kézhez is kaptam a TSH 1,4 a többi érték is rendben. Létezik, hogy több, mint 1 értéket csökkent magától a TSH 5 nap alatt?

febr. 23. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
vagy elmérték... nálam előfordult párszor
febr. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, hivd majd a dokit.

Ezzel az értékkel épp hogy nőtt a pajzsmirigy hormonod, márpedig az első trimeszterben te is és a baba is a tiédet használjátok.

Ha feljebb ment volna a tsh, az jelentené a hormon csökkenését, ami logikus lenne.

Másik oldalról az 1.4 körül jó... Szóval ezt .ajd a doki tudja a tf3, tf4 meg a kórtörténetd ismeretében.

Egy jó belgyógyász vagy endokrinológus kell majd neked, ha még nem lenne.

febr. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Nem akarok naívnak tűnni, de azt hittem eddig, hogy ez ez "elmérés" csak valami városi legenda, hiszen gép végzi a kiértékelést, hogy lehet elmérni?

SZTK-ban mértek amúgy 2,9-et a Synlab 1,4-et, ha esetleg ez jelent bármit.

febr. 23. 19:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszer felszívódása pl beleszólhat, hogy bevetted-e azon a napon a gyógyszert vagy nem, és menni idővel a vérvétel előtt, vagy ha nem szedsz semmit is ingadozik, mint minden más hormon is... Majd a szakember elmondja.
febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem szedek gyógyszert, sosem volt ezzel gondom. Egyelőre megmutatom a háziorvosnak, mert endokrinológusom sincs.
febr. 23. 19:08
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Igazából ezek az értékek határon belül vannak, valószínűleg nem fog vele tovább küldeni.

Mikor vették a vért? (Napszak érdekel)

febr. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Ma 11:45-kor vették le és reggeliztem 8:00-kor ekkor lett 1,4

Az előzőt 5 napja vették le 6:15-kor az éhgyomri volt az lett 2,9

febr. 23. 19:16
 8/10 anonim ***** válasza:
febr. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó, akkor tehát A TSH értéke napszakonként folyamatosan változik. Éjfél előtt és a hajnali órákban a legmagasabb. Ez mindent megmagyaráz csak furi hogy egy napon belül több, mint 1 egységnyi eltérés normális - e vagy itt ilyen pár tizedes változásokra gondol a cikk írója. Még ezen lamentálok.
febr. 23. 19:52
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem állandó az értéke.
febr. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!