Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon szeretnék kapcsolatot...

Nagyon szeretnék kapcsolatot létesíteni a babámmal, de nem tudom, hogy hogyan is kezdjek hozzá! Olvassak neki mesét vagy mit? Azt már próbáltam h beszélek neki de miről? Mindent megért most már? Egy 18 hetes kétségbeesett anya

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 11:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Énekelj neki, meséld el neki mi történt ma apával, vagy akármi:)

2010. okt. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallasz egy jó zenét a rádióban vagy beraksz egy jó CD-t,kezdj el dúdolni/énekelni neki.:)

Állj be a tus alá, simogasd a pocidat és meséld el neki, hogy milyen napod volt, mi bosszantott fel, mi okozott örömet vagy éppen mit vásároltál neki aznap.

Ha már érzed a mozgását, vagy látod kidomborodni a testrészeit, hangosan próbáld kitalálni, hogy éppen mijét dugta ki.:)

2010. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%

Egy magzat még nem "ért meg mindent" de nem is kell neki elég ha hallja a hangodat.


Igen mesélj neki bármiről hogy hová mentek aznap mit csinálsz éppen gondolkodj hangosan hidd el senki sem fog emiatt hülyének nézni - aki meg mégis az megérdemli ...-


mesét is olvashatsz. leginkább akkor érdemes amikor ébren van amikor rugdos.

2010. okt. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én mesét olvasam neki, majd gyermekverseket :) A 12 héten kezem el, de állítólag a 20. héttől figyel rá! De nem is az a fontos, hogy mit olvasol, mondasz neki, mert a hangodra, hangszinedre figyel, azt ismeri fel.

Szerintem aza lényeg, hogy hallja a hangod (elég ha beszélgetsz vkivel).

Boldog babavárást neked!

2010. okt. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is, nem kell kétségbe esni! :)

Most tanulod az anyaságot, nem kell ebből akkora ügyet faragni.

Én a kezdetektől úgy csináltam, hogy kiválasztottam a nap legnyugisabb időszakát (ez nálunk este, tusolás, fogmosás után van), szép kényelmesen elhelyezkedem az ágyunkban a férjemmel, ekkor bekrémezzük a pocakomat, simogatjuk, beszélünk hozzá, vagy dúdolgatok neki valami érthetetlent. :)

Egyébként tök mindegy neki, hogy mit mondasz, sorolhatod a bevásárló listát is, a hangod, a hangsúly a lényeg. Ugyan hallja már a kintről jövő zajokat is, de neki még a legmegnyugtatóbb, hogy a tiédet belülről hallja.

További szép babavárást!

17+4 hetes km.

2010. okt. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem ez akkora humbuk, hogy beszélgetsz a babával, és ő megérti. Azt érzi, hogy nem vagy ideges, jó a kedved, nem szorongasz.
2010. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem,nem ért meg semmit,viszont a hangod,hangszínedet felismeri,megismeri ha megszületik és beszélsz hozzá azonnal megnyugszik stb.Hallgassatok szép zenéket(amit szeretsz),ha érzed hogy mozgolódik(majd)tedd a kezed a hasadra,beszélgess hozzá.Én "bármiről elbeszélgettem/beszélgetek velük" :) :) Nehogy kétségbe ess emiatt,egyre jobban látszani fog,egyre jobban mozogni fog,kiderül a neme(neve)ultrahangon látod(kép,arc)és jön MAGÁTÓL a kapcsolat!!!Még az elején vagy,ez is egy gyönyörű folyamat része,meglátod! Egy kétéves kisfiú anyukája és 37h.kismama
2010. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!!

Nagyon megnyugtattatok!:)

2010. okt. 25. 11:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a baba csak a 22. héttől kezdi hallani a hangokat.

Egyébként, én sem tudom igazán mit mondjak neki:) Szoktam beszélni hozzá, de még nem olyan sokat.

2010. okt. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én olvastam erről kutatást az egyetemen és azért valamennyire a szavakat is megjegyzi a baba.

Mármint, ha van egy vers, amit mindig elmondasz neki este, akkor az pl. később is nyugtató hatással lehet rá.


A babák felismerik ha nem az anyukájuk mondja a verset, vagy megváltozott benne a szöveg. Ez egy ilyen agytevékenységet mutató vizsgálat volt, hogy mi tetszik leginkább a babának meg ilyesmi.

Azt nem mondom, hogy értik amit mondasz, de felismerik, ha ugyanazt mondod nekik pl.

2012. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!