Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény meszesedés miatt...

Méhlepény meszesedés miatt clexane?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Tegnap voltam a 29 hetes ultrahangon. Az orvos mondta hogy napontna 1x kell szurjam magam a clexaneval mert meszesedik kicsit a méhlepényem 1-2 között van. 2 hét múlva menjek vissza és ha nem segít az injekcio rosszabbodik a méhlepény akkor be kell feküdni a korházba :( volt már valaki igy? Segitett az injekcio meg a gyógyszerek? A babám viszont 1580 gramm és a méretei is már 30+pár naposnak felelnek meg szóval szépen fejlődik.

márc. 1. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Ez egy baromság.
márc. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem baromság. Az orvosom ezt mondta…..és érdekelne volt már e valaki hasonló helyzetben? Segitett e az injekcio amit felirtak? Ez egy vérhigitó injekcio amugy..
márc. 1. 15:24
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
Tudom mi a clexane, és a méhlepény meszesedésére felírni egy baromság. Ez nem indikációja. És segíteni sem fog rajta.
márc. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
42%

Nekem mindhárom idő előtt meszesedett, de sosem írt fel a doki ez miatt, csak is császár után.

Én sem értem mit szeretne vérhigítóval ezen javítani. Nem vagyok orvos, de nem látom az összefüggést, és rá keresve sem.

márc. 1. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem orvos valaki, miért szól hozzá? Milyen "tudás" alapján baromságozza le a kérdező orvosát? Mert a titkarnőképzőben ez nem volt tananyag és akkor már hülyeség is? 🤦

Röviden: A meszes lepény keringése pocsék, ilyenkor megnő a rögösödés esélye, ezáltal a halvaszülésé is. A clexane ezen "segít".

márc. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: honnan veszed, hogy aki itt válaszol, az biztosan nem orvos?

És nem, nem segít rajta a clexane. De ha egyetlen egy publikációt mutatsz, ami szerint igen….

márc. 1. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában detralex, aszpirint szoktak javasolni ilyenkor. Sűrűbb kontroll, illetve flowot néznek, hogy az áramlás hogy alakul.
márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a Clexane kicsit ágyúval verébre 🙈

Segíthet a véehigító, mert javítja a vérkeringést is, sok helyen adnak már kis dózisú aszpirint a vizesedés megelőzésére is, én más miatt szedtem minden terhességmnél és sosem vizesedtem.

Szerintem a méhlepény annyira nem durván meszes, 32.hetesen nekem mindhàromszor már I-II volt a lepény, sosem mondták, hogy baj lenne.

márc. 1. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A clexane ilyen indikációban egy baromság. És az aspirin, meg minden egyéb terápia megelőző kezelés, toxaemia megelőzésére is csak akkor használ, ha 16. hét előtt kezdi el valaki szedni, mivel a lepény akkor alakul ki, akinek lepényi szövődménye van a terhesség alatt, az is ott, a bolyhok kialakulásakor “romlik el”.

Egyetlen egy olyan tanulmányt se fogsz találni, miszerint a lepényi komplikációk esetén a clexane segít…..

márc. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!