Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet buta kérdés, de a...

Lehet buta kérdés, de a 38.hét az 37+1-től van?

Figyelt kérdés

Az orvosom említette, hogy mivel súlyos asztmám van, és az egyetlen gyógyszert, ami gyerekkorom óta bevált leállította a terhesség elején a pulmonológus (Diaphyllin), így Ő szeretné, ha a 38. hét elején indítás lenne. Alapból nagyon idegesít, hogy nem szedhetem a gyógyszert, mert amit kaptam helyette spray kb.semmit sem ér, miközben egy ismerősöm Diaphyllint szedett a terhessége végén úgy, hogy nem is asztmás, szóval abszolút nem értem. Ha 38.hét elején akar indítani akkor az a betöltött 37 hét után bármelyik nap lehet? Biztos, hogy így fogalmazott, a férjem is velem volt, de én úgy tudom betöltött 38 hét után szokás indítani, és ezt el is utasíthatom.

Egyébként van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy az asztma valamilyen problémát okozott szülés közben?


márc. 5. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Nem, a 37+6 után jön a 38.hét.
márc. 5. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

38+0-tól 38. a 38. hét.


És mielőtt bemaragyaráznák, hogy ezzel szoptatni se lehet:

[link]

DE, nagyon is.

márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg úgy értette, hogy betöltött 38 hetesen.


Amúgy kavarnak ezzel, a "38 hetes" betöltött 38 hetet jelent, de a "38. hét" inkább a betöltött 37 hetet szokta jelenteni, hiszen akkor kezded meg a 38.-at. De van, aki kavar és szinonimaként használja ezeket.

márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
37+0tól már nem lesz koraszülött a heteket nézve.
márc. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem ez volt a kérdés, de nekem terhesség alatt derékfájásra írta fel maga a nőgyógyász a Diaphyllint. Amikor elolvastam a betegtájékozatót inkább nem szedtem be, annyira nem volt elviselhetetlen, hogy asztma gyógyszert szedjek rá, de ha maga a nőgyógyász írta fel biztosan szedhető terhesség alatt.
márc. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#3 Igen, ez zavart meg, hogy azt mondta a 38.hét elején, és a védőnő még a terhesség elején azt mondta úgy kell számolni a heteket, hogy pl. a 10.hét az 9+1nél kezdődik.

#5 Ismerősömnek is izomlazítóként írták fel, de hiába mondtam a dokimnak, állította, hogy elég lesz a ventolin is. Sosem volt elég, de nem tudtam meggyőzni.

Köszönöm mindenkinek a választ!

márc. 5. 19:58
 7/7 anonim ***** válasza:
#6, miért nem kapsz szteroidos sprét? Az is szedhető terhesség alatt (én direkt rákérdeztem a tüdőgyógyásznál, mikor babát terveztünk). Én úgy tudom, hogy eleve ez javasolt a gyulladás megfékezésére, és nem a hörgőtágító. Most már mindegy, de ha megint babát szeretnél, kérdezz rá, esetleg másik orvost is megkérdezhetsz.
márc. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!