Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 30 hetes terhesen mekkora...

30 hetes terhesen mekkora volt a babátok?

Figyelt kérdés

Múlt heti ultrahangon kereken 30 hetes voltam és a baba súlyát 2005 grammra becsülték. A védőnő szerint 34 hetesen lenne ez a súly ideális a babának, szóval vagy 3-4 héttel nagyobb.

Terhességi cukorbetegségem van, diétázom, inzulint is kell szúrnom. A diétával rendben van a cukrom és jómagam nemhogy hízok, még fogyok is. A baba ettől függetlenül csak nő meg nő.

Másnak volt ekkora a baba ennyi idősen? Félek, hogy nem tudom természetes úton megszülni. Elvileg 4 kg felett lesz mindenképpen.

A nőgyógyàsz szerint valószínűleg császáros leszek, mert az inzulinos kismamáknál nem kockáztatnak, de a védőnő szerint ez semmit nem befolyásol, ha nem lesz probléma akkor természetes úton szülök.

Nem vagyok császár ellenes, sőt talán a súlya miatt nyugodtabb is lennék ha fixen császàr lenne, de ebben is teljes bizonytalanság van egyenlőre.

Szóval, szerintetek mennyire kiugróan magas ennyi idősen a baba múlt heti súlya?


márc. 6. 08:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezekre a mérésekre nem kell alapozni.

Nekem a lanyomat túl kicsire mérték születése előtt két héttel, a fiamat meg túl nagyra.

Lányomra 2500 grammot mondták, erre mire megszületett lett 4250 gramm.Termeszetes úton szültem meg.

Fiamra mondták, hogy nagy baba lesz, mire szülésre kerül a sor biztosan lesz 4 kg-n felül.

Erre megszületett 3600 grammal.

Ezek a mérések nem pontosak.

márc. 6. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tenyleg nem lehet ezekben hinni, ezek csak becslesek, nem fix, kobe vesett eredmenyek. Baratnomet riogattak, hogy 4 kilo feletti gyereke lesz, erre 3,5 kg-val szuletett.
márc. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1# Nálunk bejött,amit mértek még aznap is,akkora született amekkorát lemért délután meg jó pár ismerősömnek is. Inkább az,hogy tévedhet is,hisz becsült súly ez.


Kérdező, majd az orvos eldönti. Sok a kérdésben a "védőnő szerint". A védőnő senki,konkrétan... majdnem egy laikusnak sokszor több esze van,már elnézést,mint nekik. Orvos megmondja mit gondol erről.

márc. 6. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül pontosak ezek. Nekem 30 hetesen 1800 mondtak. Majd később egyéb miatt gyakran volt kontroll. Folyton mondták hatalmas baba lesz. Ezek nem 100% pontosságuak. 3400-al született.
márc. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

30 hetesen 1800g

39+1 2200g-ra mérték

39+2 3280g-al megszületett.

márc. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

1800gr volt 32+3 hetesen.

39+4re született 2800gr-al.

márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
31+4 volt 1931 gramm. Nem jártam maganba, szóval a 39. Héten becsülték újra, akkor már kereken 3900ra 😅 és az valószínűleg kb pontos volt. Engem indítottak 40+5-ön, nem volt sikeres, 40+6-on csaszaroztak, és 4120 grammal, 57 centivel született a kisfiam :)
márc. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Harmadik cukros terhességem, csak diéta van nálam. Első baba 1400g volt 30 hetesen, 3280g született.

Második baba 1600g volt, 3440g született. Most a harmadikat már 31-32 hét között mérték 1750gra, majd 34-35 hetesen 2000gra, április 5re van kiírva, szóval majd kiderül, de mindig azt mondták tankönyvi a súlya.

Nyilván a cukor miatt lehet nagyobb, de ha rendben vannak az értékeid, akkor nem valószínű,hogy amiatt van, simán lehet genetika is benne.

márc. 7. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!