Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nomrális, hogy most 35 hetesen...

Nomrális, hogy most 35 hetesen azt érzem, betojtam az egész gyerek témától?

Figyelt kérdés

Első baba lesz. Eddig meglehetősen izgatott voltam, hogy babánk lesz, én is és a férjem is. De ahogy közelít az idő, egyre többet szorongok, néha az is megfordul a fejemben, hogy minek kellett nekem ez az egész? Leginkább ezek aggasztanak:

Mi van, ha nem leszek jó anya?

Nem leszek képes jól ellátni a babát?

Nem fogom szeretni őt?

Minden a feje tetejére áll, nem lesz idő már kettőnkre, mert a gyerek leszívja minden energiánkat, és emiatt tönkre megy a házasság?


Ilyen és ehehz hasonló gondolatok járnak egyfolytában a fejemben. Szülés előtt így beparázni normális dolog, vagy velem valami nagy baj van?


márc. 9. 16:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nekem nem ez járt a fejemben, hanem az hogy nem akarok második gyereket hiába " tervben" volt. Miért ne lennél jó anya? Vagyis hogy néz ki egy rossz anya? Dehogynem, elfogod tudni majd látni, olvass sokat a témában, nézz videókat, gyere ide kérdezni, én szivesen válaszolok privátban ha van kérdésed. Bölcsödében dolgozom. Illetve van egy gyermekem.
márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt a kórházi napok alatt éreztem, meg itthon az első hetekben. 😄
márc. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, normális. Én is teljesen beijedtem a végén. Attól nem féltem, hogy szeretni fogom-e, vagy jó anya leszek-e, csak a hatalmas felelősségtől, a "szabadság" elvesztésétől, illetve hogy ez a kicsi lény rám lesz utalva sok-sok évig. 2 hét múlva lesz 18 éves, úgyhogy elmondhatom, sikerült, szuper volt, bár sokszor nehéz, de sosem csinálnám vissza.
márc. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdések természetesek, ez nagy változás, és kár azt mondani, hogy nem lesznek problémak, ezzel ne is álltasd magad, viszont az előre tervezés / napirend sokat segít. A gyerek se marad örökre kicsi, nagymamához/nagypapához/rokonhoz/barathoz el fog járni, vagy már babysitter is létezik, ilyenkor együtt tudtok lenni. De ezt az alkalmat már meg kell teremteni. De hidd el nem csak leszív, sokat is ad, új elmenyek, megpróbaltatasok, családi pillanatok.

A pánik általanos problema a helyzetedben, viszont vigyelni kell arra, hogy ez ne menjen át depibe, ha nagyon szorongsz érdemes pszichológust keresni / leülni a pároddal átbeszélni. Az elejen talan kevésbé, de fokozatosan egyre több minden "terhet" tud levenni majd rólad.

márc. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilvan ez ember fel az ismeretlentol, ez termeszetes.

Igen, totalisan megvaltozik az eleted, mas lesz a prioritas, de meg fogsz mindent oldani,mert mast nem tudsz tenni, muszaj.

Az, hogy egy kapcsolatot mennyire visel meg, valtozo. Nyilvan nem az lesz most eloterben, hogy minden heten ketszer egy ujszulott mellol elmenjetek randizni, mert orulsz, ha aludni tudsz, de ez is teljesen rendben van. Ha turelmesek lesztek magatokkal es egymassal, akkor szerintem oriasi gond nem lehet, legalabbis nekem szemely szerint ez a tapasztalatom, de nyilvan ez is egyeni.

Es persze, hogy szeretni fogod :)

márc. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogató válaszokat! :)
márc. 9. 18:26
 7/7 anonim ***** válasza:

Rám hullámokban tört rám a pánik. A végén, amikor indításra mentem, akkor nem viccelek, másfél napig zokogtam megállás nélkül, hogy én ezt nem is akarom. Se a gyereket, se a kórházat, se az indítást, semmit. Utána is nagyon nehezen váltam anyává, kb. fél éves volt, amikor már tudtam érveket felsorakoztatni amellett, hogy miért is jó anyának lenni.

De mondok jobbat, most a másodiknál is borzasztóan betudok parázni sokszor, csak már tudom tudatosítani is, hogy nem lesz gond, mindent meg fogunk oldani, mert van tapasztalatom. :) Az elsőnél még az ismeretlentől való félelem is komolyan játszott.

márc. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!