Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik felvették a babaváró...

Akik felvették a babaváró hitelt, hogy alakult az eletetek?

Figyelt kérdés

Benne vagyok egy babavaros csoportban és egyre cifrabb dolgokat, kérdéseket olvasok.

Kíváncsi lennék, akik kb az elején 2020 körül vették fel az itt levő szülők közül, mibe fektettek, hogy alakult a házasságuk.

Mi 2020-ban vettük fel, házat vettünk, az volt az oneronk, enélkül kétlem, hogy sikerült volna ingatlant vennünk. Ma meg már pláne.

2021 októberben született meg a kislányunk, most márciusban a 2.kislanyunk. Több gyermeket nem szeretnénk.



jan. 19. 13:18
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
0%
Babavárónál nem 3 gyereket kell szülni?
jan. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
94%

2021ben vettük fel. Lakáshitel helyett. 2022ben született a lányunk.

Másodikat még nem tervezünk, de nincs kizárva :)

jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

Mi 2021 elején vettük fel, lakásvásárlásra költöttünk mi is, de nekünk meg volt az önerőnk e nélkül is, kvázi azt nyertük vele hogy nincs kamat.


Nehezen jött a baba, lombikoztunk is, úgyhogy nekünk félre van téve az az összeg amit 5 év után vissza kellett volna fizetni egyösszegben ha nem sikerül a baba. Végül szerencsénk lett, tavaly ősszel megszületett a babánk.


Két gyereket terveztünk, de én a szülőszobán megfogadtam hogy többet nem szülök, mégegyszer ilyen fájdalmat nem akarok átélni semmi pénzért.

jan. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
90%

2022 őszén vettük fel, 16 hetes terhes voltam.

Végtörlesztettük belőle a lakáshitelünket, fiatalabbra cseréltük az autónkat, felújítottuk a lakást a baba érkezése előtt (ehhez a felújítási támogatást is kértük, szóval a végösszeg felét visszakaptuk).

A maradék maradt megtakarításnak.

A hitelt rögtön elkezdtük törleszteni, nem éltünk a szüneteltetéssel - nincs értelme, mert egy gyereket terveztünk csak.

Idén leszünk 10 éves házasok (14 éve vagyunk együtt), szóval nem röpke kalandra vállaltuk be. Persze attól még bármi történhet, 20 év futamidő hosszú idő. 🙂 Az esetben válás előtt végtörlesztenénk, nem hagynánk elszállni a hitelt.

jan. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok. Ja, nekünk is lombikbabánk van, nem is vettük volna fel, ha nem vagyok terhes.
jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
95%
2020-ban vettük fel. A házunk 2. szintjét építettük ki belőle illetve a lakáshitelünket törlesztettük (nem volt sok, kb 4 millió),mert a babaváró kamata sokkal kedvezőbb. A lányunk most lesz 3,5 éves, több gyereket nem tervezünk, ő a második gyerekünk, van egy majdnem 12 éves fiunk is.
jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
87%
6. vagyok. Bocsánat, a babaváró törlesztője kedvezőbb, csak elírtam.
jan. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
79%

Mi is 2020-ban vettük fel, már elmúltam 12 hetes terhes, amikor bementünk a bankba igényelni, szóval az nem volt opció, hogy valaha úgy igazán megszívnánk a dolgot. Előtörlesztettük a lakáshitelünket belőle, még utána is maradt jócskán, szóval másra nem költöttünk.

Azóta megszületett a második babánk is, több nem valószínű, hogy lesz, de azért így sem rossz, hogy elengedtek belőle.

jan. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
18%
Lehet hogy kedvező a törlesztő, viszont 20 év nagyon sok idő. Nekünk nincs semmilyen hitelünk, de inkább nem vesszük fel, jó az 50m2-es lakásunk is.
jan. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
80%
Vàrandós voltam mikor felvettük. Most 1 éves a baba és hasznàltuk fel önerőnek hàz vásárláshoz. A házasságunk boldog, várjuk a màsodik babát hogy “bekopogtasson”.
jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!