Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikerterhességnek indult, de...

Ikerterhességnek indult, de az egyik “baba” elhalt?

Figyelt kérdés
Még mindig nem tudom nálam az volt-e vagy sem. A terhességem 4. hetén véreztem, akkor még nem látszott terhesség. Majd 6. héten látszott egy embrió szívműködéssel, + egy hematóma. 8. héten megint véreztem, következő uh-n nem volt már hematóma. 20. hét körül vették észre, hogy 2 méhlepény van. A doki azt mondta vagy ilerterhességnek indult, vagy nem. 🤷🏻‍♀️ Valakinek volt hasonló? Leírná a történetét? Csak kíváncsi vagyok, már nem oszt nem szoroz..
márc. 10. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

A harmadik terhességem indult annak. A 7. héten mentem megállapításra és mondta a doki, hogy lát egy szikhólyagot, hozzá egy embriót és lát mégegy szikhólyagot ami már húzódik össze, ahhoz nincs embrió. Szóval kettőnek indult, de nekem nem volt vérzés, semmi.

Ennyi a sztori. Egy kis érdekes adalék hozzá, ha valaki hisz ilyenben...végül a harmadik kisfiam 3 mellbimbóval született, néha eszembe jut, hogy a 3. az az ikertesóé lehet. De ez csak ilyen saját gondolat.

márc. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az eleje ugyanúgy indult, mint neked. 2 méhlepényt viszont nem találtak, igaz, nem is tartok a 20.hétnél. De az kiderült még mielőtt tudtam volna a terhességről, hogy valószínűleg dupla peteérés volt abban a hónapban. Utána pedig magasabb volt a hcg(vérből nézettem), mint a kora alapján kellett volna és 2x olyan mértékben is nőtt, mint a normális. Én csináltattam NIPT tesztet, akkor kérdezte a biológus, hogy indulhatott-e ikerterhességként (befolyásolhatja az eredményt). Elmondtam neki ezeket és azt mondta, hogy ezek alapján esélyes.

Sose fog kiderülni. Én nem is firtatom, nem akarom tudni. Egy gyereket akartam, de ha tudtam volna, hogy kettő van, nagyon rossz lett volna, hogy elhalt az egyik☹️

márc. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a helyzetem a tièdhez. Annyi különbséggel, hogy én a 15. Héten kezdtem el barnázni, 1 hét múlva találták meg a hematómát, majd mikor az kezdett ürülni akkor mondta az orvos, hogy gyanús neki ez a hematóma. Végül a 20 hetes genetikai uh-n állapították meg, hogy 2 mèhlepènyem van, egy magzatburokban. Azt mondták valószínűleg ikerterhessègnek indult, de részben felszívódott, csak a méhlepény alakult ki ami később bevèrzett.

Terhességem elején hcg-t nem nèzettem, de nagyon hamar jelentkeztek a terhességi tünetek és nagyon intenzívek is voltak. Csodálkoztam is akkor, mert a peteèrèsem napját pontosan tudtam, viszont a nem várt előtt már 1 héttel éreztem, hogy terhes vagyok. Csak utólag raktam össze a képet, hogy mi miért is történhetett.

Jelenleg 28 hetes terhes vagyok, második terhességem, elsőt természetesen szültem de most őszintén, félek a szülèstől a 2 mèhlepèny miatt. Kérdező, te hanyadik hétben jársz?

márc. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Utolsó gratulálok a babához és szorítok neked! Én már megszültem, 4 hónapos a kisfiam. Nekem császármetszésem volt egyéb okból.

márc. 10. 22:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!