Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen megrövidült méhnyak...

25 hetesen megrövidült méhnyakkal(23mm) de zárt méhszájjal mit lehet csinálni ami nem lesz gond?

Figyelt kérdés

A dokim pihenésre fogott(kórházba szerencsére nem fektetett) illetve semmi mozgás és nincs házas élet viszont azt nem mondta, hogy mennyi az a pihenés..pl egy gyors főzés vagy egy kis pakolászás belefér? Van egy 5 éves kislányom nem egyszerű egész nap feküdni így..😕 illetve akinek hasonló értékei voltak ennyi idősem mi lett végül? Nagyon aggódom…nem volt semmi jele ennek se, biciklivel vittem a kislányomat oviba lehet amiatt?

Köszönöm a válaszokat!🙂



márc. 14. 17:15
 1/9 babyboom567 ***** válasza:
59%
Semmi mozgás, az azt jelenti semmi mozgás.A rokonunk a 12 héttől feküdt, 26 héttől meg kórházban feküdt emelt ággyal.
márc. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 babyboom567 ***** válasza:
Át kell szerveznetek az életeteket,ha nem akartok egy extrém koraszülött sérült gyereket.És még a végig fekvés sem garancia a pozitív végkimenetelre,de nagyobb esélyei vannak.
márc. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Muszáj megoldani a pihenést. Én annyira szigorúan nem tartottam be 24-29 hét között, mert felújításban voltunk, és bizony rosszabbodott. Onnantól tényleg ágynyugalom volt szigorúan. Így a 40. hétben szültem.



Ha téged befektetnek szülésig, akkor is meg kell oldani a nagyobbik gyerek felügyeletét.

márc. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
En is fekudtem vegig, utana rengeteg tanulanyt olvastam,h a baba idegrendszerenek mennyire kellene a mozgas,ringatozas. Ezt elfelejtik a nogyogyaszok,oket csak az erdekli,h bent maradjon minden áron. Nekem bent maradt 40 hetig,de van idegrendszeri baja a gyereknek boven... baratnom babaja aki megszuletett a 30.heten 1,2 kg mal 100x elorebb jar mindenben mint mi, 2,5 evesen szobatiszta agytiszta, az en 4 evesen meg még mindig bepisil. Nah mindegy. Pihenni kell az biztos,de a 0/24 fekves nem tudom mennyit árt,használ.
márc. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat🙂

A kislány szerencsére meg van oldva de amíg a Mama vagy párom nem ér haza és épp éhes lesz vagy valamit segíteni kell neki muszáj mozognom..ilyesmikre gondoltam, hogy ez talán mg belefér és nem gond…meg esetleg egy mosás beindítása ilyesmi..egyébként tényleg csak fekszem, szedem a magnerotot illetve a cordaflexet 3x1-et…nagyon remélem, hogy nem dog rosszabodni a dolog..kislányommal semmi ilyesmi problémám nem volt😣

márc. 14. 19:18
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt az értékem 28 hetesen. 24 hetesen még 30 mm volt, tehát elég gyorsan romlott. Az én orvosom "aktív pihenést" javasolt (szó szerint ezt a kifejezést használta), nem szigorú ágynyugalmat. Dolgozni nem mehettem, de azt mondta, semmiképp ne feküdjek egész nap, az csak ártana. Nehezet nem emelhettem, az együttlét és az ülőfürdő is tilos volt. 4 napot be kellett feküdnöm a kórházba, tüdőérlelőt kaptam még a biztonság kedvéért. 40+4 hetesen indítottak. Kitartást, próbálj meg nem aggódni. :)
márc. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, most kicsit megnyugodtam🙏🏼🙂

Remélem nálunk se lesz semmi gond, legalább is nem fog rosszabbodni a dolog és kihúzzuk ha nem is 40. hétig de addig amíg nem lesz gond ha jönni akar a kismanó🙂

Neked esetleg lehetett tudni, hogy mitől vagy teljesen váratlanul ért?

márc. 14. 20:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem derült ki, mi okozta. Az orvosom szerint sokszor a genetika az oka, hogy korábban rövidül a méhnyak, később viszont nem rövidül ilyen mértékben. Azt is mondta, hogy több kismamánál a korán rövidülő méhnyak együtt járt azzal, hogy a szülés megindulásakor gyorsan tágultak, nálam bejött, burokrepesztéssel indították a szülést, 4 óra múlva megszületett a kisfiam.

Azért írtam ezeket, hogy valami pozitív választ is olvass, egyáltalán nem biztos, hogy gond lesz nálad. A görcs és a vérzés komoly tünet, de "csak" rövidülő méhnyak miatt nem aggódnék annyira, a stressz szerintem többet árt.

márc. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Igen, tudom, hogy nem szabadna stresszelnem de sajnos ilyen típus vagyok..illetve ha mondják h milyen tünetek vagy mellékhatások lehetnek akkor persze tuti érzem azokat😅

Próbálom ezen változtatni🙂

Kislányom nekem is burokrepesztés után 4 órával született meg😁 a tágulási rész nagyon gyors volt, a kitolási szakasz tartott sokáig, ha arra jobban ráéreztem volna lehet még gyorsabb lett volna..

Mégegyszer köszönöm a válaszod! További szép napot és sok egészséget🙂

márc. 14. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!