Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlenül nehezet emeltem,...

Véletlenül nehezet emeltem, honnan fogom tudni, ha bajt okoztam?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Ma segítettem a munkahelyemen egy kerekesszékes bácsinak felvinni a széket a lépcsőn, én hülye nem számítottam rá, hogy kb. 15kg lesz. Mindenesetre elég nehéznek éreztem, bár csak 6 lépcsőfokot vittem.

Eléggé megijedtem, hogy nagy bajt csináltam ezzel.

21 hetes vagyok, múlt héten volt UH, teljesen egészséges a terhességem, lepény hátul van.

Viszont azért érzem a hasamon, hogy nem esett jól, szerintem kicsit meg is húzhattam mert egy pontban érzékeny. A babát azóta többször éreztem mozogni. Magnéziumot vettem be.

Mire figyeljek, mi jelezhet problémát? És kb mennyi időn belül jelentkezhet? Sajnos mostanában nem megyek megint dokihoz, max az ügyeletre tudnék bemenni.


Amúgy szerencsére a súlyokhoz alapesetben hozzá vagyok szokva, sok éve járok edzőterembe, de amióta várandós vagyok nagyon vissza vettem, ezért tűnt nehéznek most.


Előre is köszönöm!



márc. 18. 11:47
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Ennyitől semmi baj nem lesz :)


Ha baj lenne görcsölnél, véreznél kb.

márc. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Nekem már van egy gyerekem és jelenleg terhes is vagyok,őt is szoktam cipelni,nem mondhatom neki hogy nem 😅Illetve az unokahugomat is cipeltem az előző terhességemnél
márc. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%

Ha lenne nagyobb gyereked, ot is emelned napi szinten. Semmi bajod nem lesz ennyitol, plane nem felidosen.

A terhesseg nem betegseg, es ne kezdj el magadon tuneteket keresni, mert bebeszeled.

márc. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat! Amúgy nem vagyok parázós, szoktam árut pakolni stb. Csak ez hirtelen tényleg nehéz volt. De szerencsére már az érzékenység is enyhült.
márc. 18. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Nyugi, szívósak a babák már a pocakban is, semmi, de semmi baja nem lesz, főleg, mert problémamentes a terhességed. :) de megértelek, első gyereknél mindenki tulizgulja, ez tök természetes. Alapból pihenj sokat a munka mellett, de ahogy írták is már, görcsökre, verzesre figyelj, mint amúgy alapesetben is. Boldog babavarast, és babazast majd😊
márc. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
88%
Ez majd a legközelebbi méhszáj vizsgálaton kiderül.
márc. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
91%
Elméletben nem okoz gondot,van akinél még is bevérzik és hematóma lesz egy emelés után. Nyilván addig ő is úgy tudja, hogy nem lesz baj és előtte is emelt. Azért óvatosan kérdező.
márc. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Eszembe jutott, hogy holnap úgyis megyek a védőnőhöz, ott van pont keddenként doki is, aki a tp-s papírokat írja, nem tudom hogy ilyen esetben is lehet-e keresni, de azért rákérdezek biztos ami biztos.
márc. 18. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!