Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rosszullétek, folyamatosan....

Rosszullétek, folyamatosan. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

9. héten vagyok.

Minden ételtől rosszul vagyok. Hányás nem volt egyszer sem, iszonyat hányinger van. A minden, azt szó szerint értem. Amikor arra gondolok, hogy kezdek éhes lenni, ennem kell valamit, egyből elfog a rosszullét. Maga az evés, mint cselekmény vált ki undort belőlem. Ez kitart reggeltől estig és estére csak rosszabb.


Mit javasoltok? Mit érdemes tenni/eszegetni? Csak a víz ivás, amitől nem vagyok rosszul.


(Teszem hozzá, így is imádom minden pillanatát a babavárásnak😊, de azért nem bánnám lenne valami jó tippetek😄)


márc. 18. 22:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a 13. Hétig voltam így mint te, annyi különbséggel, hogy még a víztől is rosszul voltam. Volt, hogy éjfélkor rosszullétre ébredtem.

Narancslevet tudtam volna meginni, de attól meg borzasztó savam lett. 🥲 Amikor felkeltem reggel, rögtön ettem még az ágyban fekve pár falat száraz kekszet, illetve szedtem egy természetes összetevős gyömbér tablettát (friss gyömbérnek még a szagától is rosszul voltam). Végig szenvedtem azt a pár hetet, alig vártam már, hogy elmúljon. Kitartás, tűrni kell és túlèlni.

márc. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen imádod? Hát én nem imádtam. 7 hónapig voltam úgy, mint te most. Gyömbér tea talán segít, 1 cm gyömbért megfozod vízben, kb. 20 percig. B12 nem segített semmit. 12. héttől lehet szedni cerucal-t, az jó. De egy idő után már csak infúzióban volt jó, tablettát kihanytam.
márc. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Én mindhárom terhességem elején így voltam, csak én hánytam is, kb. a víztől is. Amitvle tudtam gyűrni az a jéghideg Coca Cola, nyilván nem egészséges, de jól esett a gyomromnak és a cukor segített túlélni, nagy ritkán egy kis üres tésztát tudtam enni. Sokat is fogytam eleinte mindig.
márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég sokáig volt reggeli rosszullét ami egész nap volt. Utáltam. Kefir, kifli, canada dry, eper meg csokis keksz. Ezek segítettek kicsit minden mástól rosszabbul voltam. Persze nem egyszerre ettem. Nem ettem sokat így fogytam 5 kilót az első trimeszterben.
márc. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bennem sem maradt meg sok minden, piritos kenyer kb. En is fogytam 5 kilot az elso harom honapban.
márc. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az összes terhességemnél eljött 1x az a pont, h vettem egy fél literes colát, jól behűtöttem és nagyon lassan iszogattam. Csodálatos volt 😅 elmulasztotta a hányingert. De többször nem vettem.

Ami picit segített, a szénsavas ásványvíz, szintén hűtőhideg. Pici citrommal.

márc. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
6os vagyok, eszembe jutott még egy: fagyasztott málna/meggy gyümölcs, még jeges állapotban. Egy-egy szemet rágcsáltam, picit jobb lett tőle.
márc. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én pénteken leszek 8 hetes és kajaundorom van hetek óta. konkrétan a hűtőbe nem bírok benézni, mert öklendezek

jön erre még, hogy az 5.hét óta volt a családban influenza, nekem begyulladt a fülem amiből arcüreggyulladás lett, sőt aznap kezdődött egy csodálatos hányinger hasmenés is. az végigment a családon...

már 1 hete nem szedek antibiotikumot (sajnos kellett az arcüreggyulladás miatt meg már kezdtem belázasodni) és hétvége óta megint hasmenés, de rosszabb, mint előtte 1,5 héttel. lehet az antibiotikum tett tönkre

szóval követem én is a jó ötleteket, mert jelenleg a hányinger-korgó gyomor-fájó gyomor háromszögben tengetem a napjaimat :/

márc. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kitartást! Mielőtt felkelnél az ágyból reggel, még fekve keksz, nagyon nagyon hideg víz kortyonként.

Az első 3 hónapban kb semmi nem ment le, ami igen azt kihánytam.

Illetve sokat segít a tudat, hogy el fog múlni!

márc. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!