Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha olyan etelt eszem, ami...

Ha olyan etelt eszem, ami terhesseg alatt "tiltolistas", mint pl szalonna, kolbasz, attol en is megbetegszem vagy csak a babara van rossz hatassal? Minden esetben kart okozok, ha ilyeneket eszem vagy csak akkor, ha az a kolbasz/szalonna romlott?

Figyelt kérdés
márc. 25. 18:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Állj allj.

Ki mondta hogy a kolbasz és szalonna tiltólistas? 🤔

Megfelelő hőkezelést követően fogyasztható terhesség alatt is.

márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Jókor írod. Mindig szalonnával csinálom a kajákat, a kakastarejt meg imádom. Terhesség alatt se volt másképp. Mondjuk a gyerek is imádja 😆 és 53 kg vagyok mielőtt azt hinné valaki elhízottak vagyunk.
márc. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%
Huhh én ilyent nem hallottam. Terhesen ettem is. Párom anyja csak nézett mikor sajt krémes kenyérrel megettem egy fél kolbászt.
márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%
Kétszer voltam terhes, de még nem hallottam, hogy ne lehetne szalonnát enni terhesség alatt.
márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
95%

Az esetek nagy százalékában az ég világon semmi bajotok nem lesz az ilyesmiktől.

Nagy baj akkor lehet, ha valami baci van benne, a botulizmus például felnőttekre is veszélyes, a toxoplazmózis viszont, ha jól tudom, nálad enyhe tüneteket okozna, de a magzatra nagyon veszélyes.

Ezek megfelelő hőkezelés után ártalmatlanok, de a füstölés (vagy nyers zöldségek esetén a mosás) nem öli ki őket, ezért szoktak tartózkodni a fogyasztásuktól várandósság alatt.

Ezt mindenki maga dönti el, hogy bevállalja vagy sem, közel sem biztos, hogy bármi bajotok lesz, de kizárni sem lehet.

márc. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Ajajj, ezt nem tudtam. Mindkét gyerekemmel főztem szalonnával... Es köszönik, makk egészségesek.

Azt a sok marhaságot amit terheseknek es szoptatósoknak ajánlanak érdemes józan ésszel kezelni. Ha szoptatsz akkor ez alapján kb csak kenyeret ehetnél, de azt is csak simát.

Ne egyél nyers húsféléket, meg tengeri halat csak mértékkel, ha majd szoptatsz akkor azért ovatosan a tiltolistás ételekkel, egy nap csak egy ilyet egyél, és figyeld a babát, fáj e a hasa tőle. Ha nem akkor máskor nyugodtan ehetsz. De ez a szinte semmit ez hülyeség. Valamelyik babának tényleg fáj a hasa ezektől, valamelyiknek meg nem.

márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
88%
#6 "...főztem szalonnával..." Hőkezelés után egyikkel sincs probléma.
márc. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Nyersen nem ajánlott enni. Én megettem egy csomó házi kolbászt most terhesen, de sütve, szalonnát is szoktam,olyat keresek a boltban, ami hőkezelve van.
márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Házi kolbászt és szalonnát nem ettem az első terhességem alatt és most sem. A boltit simán megeszem. Ezeket valamilyen módon kell, hogy "fertőtlenítsék" (nem jut eszembe a helyes szó :D).

A házi kolbász és szalonna gyakorlatilag nyers hús, így ezeket én inkább kerülöm.

Ha romlott, akkor nem eszed meg, tehát nincs baj.

Nem okozol kárt, csak ha az a termék éppen "fertőzött". Lehet te megúszod enyhe tünetekkel és a babának sem lesz semmi baja, de az is lehet, hogy lesz. Ezt senki nem tudja borítékolni, de jobb félni, mint megijedni.

Mondom ezt úgy, hogy minden reggel szalonnát eszek, mert éhezik rá a szervezetem valamiért. :D

márc. 25. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%
Nyers húst nem ajánlott enni a botulizmus veszélye miatt. A nyers szalonna, sonka, szalámi és kolbász ("szárazkolbász" vagy "házi kolbász") csak füstölve van, ami nem biztos, hogy elpusztít minden baktériumot és akkor fertőzést okozhat (nem látszik romlottnak, nem büdös stb., ezért veszélyes). Egészséges felnőtt általában megússza hányással, hasmenéssel, súlyosabb esetben kórházi kezeléssel, ritkán halálos, viszont terhesség alatt vetélést okozhat. Ha tuti biztosra akarsz menni akkor nem eszel ilyesmit, csak sütve, középutasak bolti, komoly gyártótól (pl. Pick) bevállalják, a lazák meg tojnak rá.
márc. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!