Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pedagógus kismamákra milyen...

Pedagógus kismamákra milyen feltételek vonatkoznak?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek .... sokadik alakalom, hogy a főnököm munkaidőn túli elfoglaltságokat tesz a nyakamba, de mostmár kismama vagyok. (17. héten járok.) A rendezvény idején 19. hetes leszek (tavaszi szünet után) és azon a héten már van két délutánra is betéve program, amit nem lehet megkerülni. Az egyik 16 után kezdődik, és legalább másfél óra, a másik 14-től kezdődik, és legalább 4ig tart, de inkább tovább.

Mindennaposak az olyan helyettesítések hogy azonnal szaladj és csináld... Eddig természetes volt, de nekem már a babám az első, ő a legfontosabb.


Bárki mondhatja, hogy más többet dolgozik, és fel is nézek azokra akik bírják és szívvel lélekkel csinálják, de teljesen kicsinál lelkileg, hogy aki nem lelkiismeretes az csak elmegy táppénzre, aki meg nem mer vagy nem annyira laza azt agyba főbe szivatják.



Van erre valami törvényi meghatározás? Nem akarok mentesülni minden alól, de ez, hogy reggel 8-ra itt vagyok és bent ülök este 6-ig, kellemetlen. Lyukas óráimban sem mehetek szabadon sehova, mert itt kell ülnöm, amíg a munkaidő le nem telik.


márc. 26. 11:36
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
100%
Törvény szerintem erre vonatkozóan nincs, de elmondhatod neki, hogy tényleg nem kihúzni akarod magad a dolgokból, de neked ez így már nagyon fárasztó és nembírsz annyit válalni mint terhesség előtt.
márc. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 babyboom567 ***** válasza:
59%
Én őszintén,rettentően sajnállak.És tényleg fogalmam sincs,hogyan van még valaki aki tanít.És hogy miért nem állt fel MINDEN tanár és igazgató egyöntetűen amikor kellett,és akkor most nem lenne ekkora sz..opás,mert lenne ember mindenre.
márc. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
89%

Olvasd végig alaposan az új státusztörvényt, én úgy emlékszem erre nincs szabályozás hogy egy nap hány óráig lehet mmunkavégzést elrendelni. Heti munkaidő 40 óra.


Tudom mindenkinek a saját problémája a legnagyobb, de tényleg gondolj arra, hogy a legtöbb ember munkaideje alapjáraton reggel 8-tól délután 5-ig tart minden áldott nap és évi 20-25 nap közötti szabadsága van.

Évente 7 nap szabadsággal pedagógusként is te rendelkezel, ha nagyon szeretnél kérj arra a napra szabadságot amikor program lesz...

márc. 26. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem megértő a vezetőség, csak a táppénz marad.
márc. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
97%
#4 Szerintem azért nem akar táppénzre menni, mert idén volt béremelés és legalább 180 napig kell dolgoznia hogy csak az új bér alapján számolják a CSED-et és a Gyed-et.
márc. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
19%

Heti 40 ora a munkaido, ennel tobbre nem kotelezhetnek, akkor sem, ha nem vagy terhes.

Es hat igen, a tobbi munkahelyen nincs 3 honap nyari szunet ...

márc. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
44%

#6 Ne írd azt hogy 3 hónap, mert sértő nekik.

Helyesen 50 munkanap szabadság és 21 tanítás nélküli munkanap.

márc. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Nem is engednek el szabadságra, hiába mennék. "Kell nyárra"

A táppénzt pedig a 180 nap miatt nem szeretném.


Leginkább az emberség hiánya miatt zavar a dolog, mert tényleg MINDENT megcsinálok/megcsináltam eddig. Nem az én munkaköröm lett volna sem a karácsonyi vásár, sem a különböző diákbulik háttérmunkája, de befogtam a számat és csináltam, mert abban a hitben voltam, hogy ha majd eljön a terhességem, akkor ezekért "cserébe" békén hagynak majd.


Elmondtam neki, hogy nem érzem magam már most sem úgy, hogy egy ilyen programot bevállaljak izgága gyerekekkel, erre az volt a válasza, hogy ő elenged minden vizsgálatra akkor ez a minimum. Csakhogy a vizsgálatra elengedés kötelező.

márc. 26. 13:01
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb munkahelyen nem úgy fogják fel, ha te mindent megcsináltál eddig, akkor cserébe kíméletesebbek lesznek ilyen helyzetben. Ehelyett az történik ilyenkor, hogy megszokott lett, hogy te úgyis mindent megcsinálsz, sőt akár elvárás is.
márc. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 babyboom567 ***** válasza:
100%
Na hát akkor vágd a centit, ezt sajnos máshogy nem tudod.Hány nap kell még a 180 naphoz?
márc. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!