Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen jogszabályok vonatkozna...

Milyen jogszabályok vonatkoznak terhesség alatt a biztonsági öv használatára?

Figyelt kérdés

Kezdi zavarni, nyomni a pocakom az öv alsó fele.Tudom, hogy lehet kani"elterelőket",de ha nem szeretnék ilyet venni, akkor szabályos lehet az, ha bekötöm az övem úgy,hogy nem ülök a kocsiban, majd mikor beszállok, akkor a mellkasnál levő övbe belebújok?Így kényelmes és nem szorít lent az öv. Vagy valakinek valami ötlete?

19hkm



2012. ápr. 19. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem vonatkoznak más jogszabályok a terhesekre és a nem terhesekre. Miért nem akarsz venni magzatvédő övet? Sokkal kényelmesebb és biztonságosabb!
2012. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Nem kötelező bekötni Magad. DE! A Te ötleted lehet kényelmes, de kb. annyit ér, mintha nem lennél bekötve, rögtön a hasad ütöd meg egy nagyobb fékezésnél. Ne kockáztass!! Egy terelő 3000 Ft a vaterán, tök kényelmes, ennyit megér a baba biztonsága.
2012. ápr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Terhesen is kötelező bekötni magad! A szabályok egyaránt vonatkoznak terhesekre és nem terhesekre egyaránt.

Annyit tehetsz, hogy az öv alsó részét teljesen leteszed a hasad alá, amennyire csak tudod, a felső részét pedig a két melled közé.

Én így csináltam a terhességem alatt végig és nem volt olyan kényelmetlen.

És valóban vehetsz olyan övet is, amit az előzőek ajánlottak.

Azt pedig hogy leírtad neked hogy lenne kényelmes, nem véletlenül vannak úgy tervezve az övek, ahogy. Meg kifoghatsz egy olyan rendőrt, aki belekötne majd ebbe.

2012. ápr. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Engem egyáltalán nem zavar az öv, már többen is mondták, hogy abba nem kötnek bele, ha terhes nő nem köti be magát, én se kössem be - hát fene tudja, én jobban szeretek bekötve utazni.

Nekem viszont fent kellett leengedni a vállamhoz közeli pozícióba, mert a nyakamat zavarta - igaz nemterhesen is.

2012. ápr. 19. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az lehet, hogy nem zavar terhesen az öv, de gondolj bele, hogy mi lesz egy ütközésnél, az öv annyira megszoríthatja a hasad, mintha nagy erővel megütnék a hasad. Nem bocsátkozok számításokba, hogy hány km/h-s sebességgel milyen erővel ér egy esetleges ütközés. Ezért van szükség az övterelőre, nem pedig a kényelem miatt.

Egyébként elképzelhető, hogy a rendőr humánus és nem fog terhesen megbírságolni, de jogszabály alapján akkor is be kell kötnöd magad. Egyébként meg ha nem kötöd be az övet, akkor meg a légzsák vagy egyéb alkatrészek pont a hasadat fogják megütni.

2012. ápr. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem is nyomja már a hasam a biztonsági öv alsó része. Én úgy oldottam meg, hogy van az a tépőzáras párnázott izé, ami a felső részen szokott lenni (sajnos nem tudom a nevét), azt raktam le alulra, a pocim alá rakom és így kényelmes, nem vág be. Anyósülésen és vezetőülésen is megcsináltam. Autósboltban lehet venni (max. 2000 Ft lehet egy pár).
2012. ápr. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz,mint minden állampolgára:KÖTELEZŐ a használata.Nekem is van övterelőm,nem kötelező újonnan megvenni,nézz szét a vaterán,teszveszen.A baba életét mentheted meg,ha-Isten ne adja-bármi történne.
2012. ápr. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekünk 5 autónk van,és van hogy a terelőa másikban marad:( néha...Akkor én sem kötöm be magam,mert nekem is kényelmetlen (de ez ritka) természetesen egy ilyen alkalommal megállítottak...ÉS bizony kötelező a kismamáknak is bekötni magukat!!!!!

használhatsz terelőt vagy sem,de legyél bekötve rendesen!MErt megbüntethet ha olyan...Minket ismernek a városban,de rámszóétak,ha igazoltatás után beindítom úgy a kocsit,hogy nem vagyokbekötve akkor megbüntet! :)


Szóval a jogszabály szerintbe kell hogy legyél kötve!

2012. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ugyanaz vonatkozik rád, és ahogy be akarod kötni magad semmit nem ér. A minimanóban lehet bérelni is, nem kell megvenni az övterelőt, visszaviszed vissza adják a pénzt.
2012. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!