Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rózsahámlás (pityriasis...

Rózsahámlás (pityriasis rosea) első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Volt valakinek rózsahámlása (pityriasis rosea) első trimeszterben? Vagy esetleg esett valaki teherbe, mikor még a "pöttyei" megvoltak?

Okozhat ez gondot gyermekvállaláskor?



ápr. 10. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
A rózsahimlő, a rubeola másik neve, ami rohadt veszélyes terhesekre. Ha úgy esel teherbe, hogy még pöttyös vagy, az már nem hiszem, hogy gond. 1.trimeszterben viszont általában itt is a mindent vagy semmit elv érvényesül. Vetélést okozhat.
ápr. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerencsére ez nem rózsahimlő, arra oltást kaptam gyerekként, azt tudom hogy nagyon veszélyes.

Nekem "csak" rózsahámlásom van, tudom hogy normál esetben teljesen ártalmatlan, de kevés infót találtam arról, mi van ha a pöttyök megléte mellett esik valaki teherbe. :(

ápr. 10. 11:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsi, még kávé előtt olvastam szemüveg nélkül 🤣

Attól nem hiszem, hogy gond lenne.

Én most a lepkehimlőtől parázom, mert találkoztam lepkehimlősökkel, és lehet, én is elkaptam ☹️ Na, az veszélyes.

Ma próbálok kérni tesztet a dokitól. 21 hetes vagyok.

#1

ápr. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ohh, remélem minden rendben lesz Nálatok is! 🙏🏻
ápr. 10. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#4! Köszi, én is. Ha nem ad, megnézetem magánban. Nekem annyit megér a nyugalmam. Vagy legalább tudjam, ha baj van. Jobbak a lehetőségek, ha követik.

#3

ápr. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!