Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Centrum A-Z Nőknek multivitami...

Centrum A-Z Nőknek multivitamint + kiegészítő folsavat szedhetek első trimeszterben, vagy mindenképp a kevesebb elemet tartalmazó terhesvitamint kéne szednem?

Figyelt kérdés
Gondolom hiába nincs benne annyi minden, máshogy szívódik fel, de az orvos azt mondta, hogy jó lesz az, eddig is ezt szedtem + 2 tasak inofolicra emeltem a napi 1 tasakot. Ez így egyben egyébként 700mg folsav. Mi a ti véleményetek? Ma vagyok még csak 4+0
márc. 9. 12:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Ezt tartalmazza egyébként:

Vitamin és ásványianyag-tartalom filmtablettánként (%NRV)

A-vitamin (25%-a béta-karotin formájában) 667μg 83%

E-vitamin 16mg 133%

C-vitamin 120mg 150%

K-vitamin 24,5μg 33%

B1-vitamin 1,32mg 120%

B2-vitamin 2,1mg 150%

B6-vitamin 1,75mg 125%

B12-vitamin 3μg 120%

D-vitamin 5μg 100%

Biotin 62,5μg 125%

Folsav 300μg 150%

Niacin (NE) 16mg 100%

Pantoténsav 7,5mg 125%

Kalcium 320mg 40%

Foszfor 105mg 15%

Magnézium 100mg 27%

Vas 5mg 36%

Jód 100μg 67%

Réz 500μg 50%

Mangán 2mg 100%

Króm 40μg 100%

Molibdén 50μg 100%

Szelén 30μg 55%

Cink 5mg 50%

márc. 9. 12:30
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak vitamin, azt szedsz, amit szeretnél. De pláne nem értem, ha orvos mondta, hogy jó, akkor tőlünk mit vársz? Ha már most nem bízol az orvosban, mi lesz még 8 hónap alatt?
márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

szia :)! azt hiszem, leírtam, hogy mit várok, a véleményekre vagyok kíváncsi, na de akkor írok pár példát, ha valakinek nem lenne világos:


- ha valaki volt hasonló helyzetben, hogy multivitamint szedett, lecserélte-e ekkor vagy csak kiegészítette

- van, aki szerint mindenképp érdemes folátot szedni, szóval szerinte jobban járnék, ha inkább lecserélném


Egyébként vannak orvosok, akik szerint első 12 héten csak a folsav/folát számít, a többi mind csak a kismama egészségét szolgálja, míg mások szerint meg kötelező.


Az, hogy az ember kérdez, tájékozódik, teljesen normális. Nem azt írtam, hogy az első választ gondolkodás nélkül elfogadom és alkalmazom :)


Köszönöm, ha esetleg más érdemileg is tud válaszolni!

márc. 9. 12:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Most 14 hetes vagyok. Folátot egyáltalán nem szedtem. Csak folsavat. A terhességmegállapításkor is csak annyit mondott a doki szedjek folsavat meg magnéziumot. Azt hogy milyet teljesen rámbízta. Most a héten a terhesgondozáson írtak fel vasat és magnéziumot. Innentől ezt a fajtát fogom szedni amit felírtak. Védőnőm azt mondta a terhesvitamint el is hagyhatom el 12. hét után ha akarom. Egyébként szedem még, ami már megvan azt még beszedem. (Dm terhesvitamint szedek amúgy, árban is jó és DHA is van mellé)

márc. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a választ, 4-es, jó ötlet, meg fogom nézni majd a DM-ben a felhozatalt!

Boldog és stresszmentes babavárást! :)

márc. 9. 15:09
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is DM-es Jutavitet szedek. Árban szerintem biztos nem drágább, mint a jelenlegi vitaminod és minden van benne, ami kell. Nekem teljesen jó volt az 1.trimeszteri vérvételem és mellé csak D vitamint szedtem (az minden vitaminban kevés szerintem.) Plusz pont, hogy folát van benne. Ha azon kevesek közé tartozol, akinek nem szívódik fel a folsav, akkor is jó. Egyedül jód nincs benne, ha szükséges neked, akkor külön kell bevinned. Én nem használtam, jódozott sót használok és nem vagyok pajzsmirigy beteg, így jó volt.
márc. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem jó így egyelőre, esetleg egy szem C+D vitamint kapj be mellé. Ha elfogy a centrum vehetsz helyette majd valami várandós vitamint. Aztán majd meglátod a rosszullétes időszakban, hogy egyáltalán mi marad meg benned. Én a Gravidát, Elevitet és a Czeizelt pl nem tudtam szedni mert visszajöttek, ez teljesen egyéni dolog így nem érdemes azonnal semmiből a többhavi gazdaságos csomagot megvenni.

Illetve a vérképed, esetleges görcsök alapján is megmondja az orvos, hogy mi kell.

márc. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!