Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsődében dolgozom, lehet...

Bölcsődében dolgozom, lehet valami bajom az első trimeszterben itt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Még csak 5 hetes terhes vagyok, holnapra van időpontom az orvoshoz, megyek hozzá hamarabb mert progeszteront ír illetve vannak dolgok amikről szeretnék vele beszélni. Bölcsődében dolgozom de olyan helyen ahol csak hátrányos helyzetű családok gyerekei járnak ( 100% romák). Nekem nem volt ez soha probléma de tény,hogy állandóan betegek és nagyon nem figyelnek a higiénére. Szerintetek ez veszélyeztetett munkakörnek számít? Nem tudom, de a kolléganőim egyelőre nem tudják, és ugyebár itt azért kell emelni elég sokszor és gyakran. A gyereket be kell rakni az etetőszékbe aki kicsi, ki kell venni. Fel kell rakni a pelenkázó asztalra stb. Nagyon aggódom magunk miatt. Valaki volt hasonló munkakörben várandós?

febr. 26. 12:41
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem menj inkább tp re amint tudsz. A betegségek, gyerekek emelhetése nem a legjobb. Szerintem.
febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
50%
Mondjuk most tombol a lepkehimlő is.
febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
72%

5 hetesen meg valószínűleg nem lesz szívhang, így nem is fog tudni ajánlást adni a háziorvosodnak hogy 9-es kóddal tp-re vegyen. Ha van egy jófej háziorvosod esetleg vele tudod addig megbeszélni hogy rendes tp-re írjon ki.

Tényleg nagyon sok felé betegség van most a lányoméknal a bölcsiben és a nagyobbnál a suliban is.

febr. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

A lepkehimlo lehet rizikós, ha az jelen van nálatok , akkor én is tpt mondanék. De önmagában ez még nem veszélyes munkakör. A nagyobb testvérek sem azok, és születnek kis korkülönbséggel 2-3-4. gyerekek, ahol hordják a betegséeket és emelgetni kell őket.


Azt végképp nem értem hogy a hátrányos helyzet miért releváns, nem azért lesz bárányhimlős vagy skarlátos a gyerek, hogy otthon mi van. A mi ovink/bölcsink egész elit, és a nonstop betegeskedés megy.

febr. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
73%

5 hetesen meg valószínűleg nem lesz szívhang, így nem is fog tudni ajánlást adni a háziorvosodnak hogy 9-es kóddal tp-re vegyen. Ha van egy jófej háziorvosod esetleg vele tudod addig megbeszélni hogy rendes tp-re írjon ki.


Ezt nagyon sokan rosszul tudják, ugyanis nem a szívhang az egyedüli életjelenség, mert már a szikhólyag jelenléte is elő terhességet jelent!

febr. 26. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem a hátrányos helyzet a releváns hanem a körülmény ahol ezek a gyermek élnek. Az alapvető tisztaság sincs meg, a gyerekek egytől egyig koszosak és fürdeni inkább hagyjuk mikor fürdenek. A védőnőnek napot harcot jelent a településen megértetni velük,hogy télen is kell fürdeni,nem csak nyáron.
febr. 26. 13:49
 7/20 anonim ***** válasza:
57%
Első vagyok. Nem tudom miért pontoznak, de akik terhesen szeretnének gyerekeket emelgetni meg állandóan hajolgatni, meg a náthás gyerekektől elkapni valamit minden hónapban, azok nyugodtan dolgozzanak csak a 40. hétig. Remélem ez a válasz már tetszeni fog.
febr. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
17%

Gondolom a bölcsiben mostok nekik kezet. Az hogy a többi testrészüket hányszor mossák annak semmi köze ahhoz hogy a vírusokat és bacikat továbbadják-e.


Én 10 hetesen voltam oviban gyakorlaton. Nem kaptam el semmit, eszembe se jutott nem teljesíteni e miatt a gyakorlatot, pedig ugye én nem is találkoztam korábban az ovis betegségekkel, de a felnőttek nagyrészére ezek a bölcsit-ovis betegségek nem veszélyesek, más az immunrendszerünk mint a kisgyerekeknek.

febr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
44%

Én oviban dolgoztam 25 hetes koromig, pont skarlát járvány volt mikor betöltöttem a 12 hetet de ugyanúgy jártam. Utána persze a szokásos hányásos hasmenéses téma volt lázzal. Emelni nem igazán emelgettem gyereket, az ölembe csak, hajolgatni hajolgattam rendszeresen. De semmi bajom nem lett és nem is volt várandósság alatt.

(39hkm)

febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
8-as, akkor ezt most én rögtön cáfolom. Én is óvodai gyakorlaton voltam, pontosan 1,5 hónapot folyamatosan, és 3 napom volt hátra amikor pozitív lett a teszt, ez volt novemberben! Én életemben még nem voltam annyira beteg, mint ahogy elkezdtem a gyakorlatot rá kb 3 hétre, és folyamatosan visszaestem. A terhesség kiderültével még rosszabb lett, mert nem is szedhettem rá gyógyszert, és hónapokig még beteg voltam elhúzódóan.
febr. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!