Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Úgy érzem rossz anya leszek,me...

Úgy érzem rossz anya leszek,mert nem tudok rendesen figyelni az egészségesemre. Szerintetek hogy változztassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Már egy ideje nagyon bántanak dolgok és szeretném magamból kiadni.


A várandósságom előtt enyhe IR-t állapítottak meg nálam, amire a baba vállalás miatt kaptam Merckformint. Azóta is szedem a gyógyszert, most vagyok 11 hetes. Mindig mérem a cukrom,pedig az orvos nem mondta,hogy mérjem. Rendszerint mindig normál tartományban van,bármit is egyek, még nem volt magas semmitől, a legmagasabb is valami 7,2 volt.


Néha úgy érzem teljesen feleslegesen szedeti velem az orvosom a Merckformint. Próbálok több éve diétázni, több kevesebb sikerrel de egyszerűen mióta terhes vagyok nem megy. Olyanokat eszem amit nem lehetne állítólag ( csoki,sok gyümölcs, fehér lisztes dolgok, cukros süti,fagyi,chips,pattogatott kukorica amik becsúsznak).


Nincs elég akaraterőm megállni,hogy ne egyen meg őket, sajnos. Aztán olvasom,hogy mások mennyire sokat küzdöttek a babáért, és úgy érzem nagyon utálatos vagyok amiért nem tudok lemondani bizonyos ételekről,amik árthatnak a babának. Sajnos bárhogy próbálkozom, végül mindig megeszem azt ami elméletileg tilos. Azt megjegyzem,hogy elég vékony vagyok 46,7 kg-al estem teherbe és ez a súly jelenleg nem változott még. Tehát rám férne a kiló...


Mivel még korai terhes vagyok nem volt terheléses vizsgálatom, de a mért értékek alapján egyáltalán nem leszek GDM-es. Mit gondoltok?



ápr. 12. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Amiket leírtál egyáltalán nem tiltott dolgok. Mindbol ettem jócskán a terhességem alatt, és minden mást is, amit megkivantam, pl nyers halon, huson kívül. A világon semmit nem befolyásolt ez, teljesen egészséges a babám, 6 hónapos lesz a napokban. Kicsit lazulj le, túlságosan ragorcsolsz.
ápr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Illetve ha a betegséged miatt kell dietaznod, akkor bocsi, nem szóltam, én egészséges voltam terhesség előtt és közben is.
ápr. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha te most gyógyszer mellett mérsz 7,2-es értékeket, akkor de, nagyon is valószínű, hogy GDM-es leszel. A terhesség előrehaladtával az értékek egyre csak romlani fognak, ha az első trimeszterben ilyeneket mérsz, akkor az borítékolható, hogy jobb nem lesz. Főleg, hogy nem írod, mikor méred, terhesen a cukorcsúcs a lényeg, ami ha ilyen össze-vissza eszel, nem biztos, hogy a "tankönyvi" időben van, simán lehet, hogy amit mérsz 7-7,2 érték, az már a lecsökkent érték, ki tudja, hogy mondjuk egy csoki megevése után 15 perccel mennyi volt.

Én két GDM-es terhességet hordtam ki, elég volt csak diétáznom, de az első trimeszterben egyiknél sem mértem 6,8-nál nagyobb értéket, pedig még gyógyszert sem szedtem. Tudom amúgy, hogy mennyire nehéz egy ilyen diéta, én a másodiknál már a babatervezésnél elkezdtem odafigyelni, számolni a CH-kat, méregetni, stb, de most csúnya lesz, de ha ennyi odafigyelést és fegyelmet nem tudsz a gyereked érdekében tanúsítani, akkor mégis minek a baba? Ennél sokkal nagyobb áldozatokat is kell néha hozni érte, és ez még ráadásul neked is csak jót tesz.

A kalóriadús amúgy nem zárja ki a tudatos, diétába illeszthető kajákat, egy jó kis zsíros oldalas bőven mehet megfelelő körettel és salátával, és még kalória is van benne annyi, hogy tudj hízni, szóval az, hogy "rád férne pár plusz kiló" az nem mentség. A babának nem cukorra, hanem inkább fehérjére és egyéb makrotápanyagokra van szüksége.


Nem mondom, hogy ennyi alapján rossz anyja lennél, de felelőtlen az biztos. Kezeletlen, odafigyelés nélküli GDM-nek elég ronda mellékhatásai is lehetnek, nem "csak" annyi, hogy majd 7 kilós felfújt babát kell megszülnöd. De onnantól, hogy elveszíted a magzatot, a koraszülésig, a gyerek halva születésén keresztül egészen odáig, hogy I. típusú diabétesze lesz a gyereknek és már 2-3 évesen inzulinnal kell szúrni elég sok gondot okzohatsz neki. Szerintem az a pár hónap odafigyelés igazán nem nagy ár azért cserébe, hogy ezeket elkerüld. De persze, ki vagyok én, nem az én gyerekemről van szó.

ápr. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj de ez a logika...😅 nem megy soha 7 fölé akkor minek a gyógyszer?? Hát talán amiatt nem megy 7 fölé 😅
ápr. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem veszel olyat amit nem szabad és így nem nézegeted otthon a hűtőt. Nekem csak q 3. Trimeszterre lett cukrom,de q terhesség végére már diétával is becsúszott néha egy két 7-es érték.

Ne haragudj de te már MOST gyógyszert kapsz és igen q terhesség végére csak egyer magasabb lesz q cukrod.

Gyűlöltem a diétát és piszok édesszájú vagyok de a terhességi cukorbetegség facebook csoportot használva találtam jó alternatívákat,recepteket és túléltem. Bírd ki mert csak a terhességig kell kibírni.

ápr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyél csak összevissza, csak utána ne lepődj meg, ha fejlesztésről fejlesztésre hordhatod a gyereked mert mindenféle neurológiai problémája lesz!
ápr. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!