Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leépítés lesz a cégünknél, az...

Leépítés lesz a cégünknél, az orvos viszont csak 12. héttől akkor terhesgondozásba venni és kiskönyvet adni. Enélkül kirúghatnak, ha szólok bent?

Figyelt kérdés
Így nem vagyok védve? A védőnő csak az orvos utasítása alapján adja ki a kiskönyvet? Mit tehetek?
2008. jan. 8. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha már van életjel az uh-n akkor már kell adjanak kiskönyvet keresél másik dokit ha ez ilyen bunkó egyébként ki irathatod magad tp a házi dokival ő vesz fel tp minden képen és igy tuti nem tehetnek ki
2008. jan. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%

Nem írtad, hogy hány hetes vagy és hogy milyen a munkaviszonyod. Határozott vagy határozatlan? Ha határozatlan akkor nem rughat ki, ha határozott és tudod igazolni a terhességet akkor elvileg a szerződés lejártáig nem rughat ki.

Lehet hogy hülyeség.. de akkor menj el másik orvoshoz ha tudsz. Szerintem egy magánorvos simán táppénzre is vehet azonnal. Sőt még a háziorvos is. És táppénz alatt sem rughatnak ki. De ehhez megint tudni kéne, hogy hány hetes vagy mert a háziorvos sem tarthat kiírva 2-3 hétnél tovább. Vagy ha keresel egy pszihiátert és elmondod őszintén mi van ő is kiírhat, mondjuk enyhe munkahelyi depresszióval. Ezek ilyen kiskapuk... de sztem a pszihiáteres a legjárhatóbb út. Csak ne írjon fel bogyókat vagy ha felír ne szedd be! :))

Remélem segítettem

2008. jan. 8. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs kiskönyved, igen, kirughatnak.

dE ha a doki nem ír ki, menj másikhoz!!!

Nekem már 5 hetesen írta a védőnő a kiskönyvet, még szívhang sem volt. Nem volt orvosi utasítás, csak az uh papírt kérte el.

Sürgősen menj el másik orvoshoz, és beszélj a körzeti védőnővel!!

2008. jan. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

Hát azért azt sem kéne mondani, hogy bunkó az orvos, mert tényleg indokolt esetben ír ki valakit táppénzre. Ha a munka nem megerőltető, akkor tényleg így szokták kiírni a kismamákat, kivéve ha a kismama nagyon durva rosszullétre panaszkodik. Meg persze azt sem szabad elfelejteni, mielőtt valaki annyira ajánlgatja a magánorvost, hogy azért fizetni kell, nem mindenki engedheti meg magának, hogy magánrendelésre járjon.


Szerintem próbálj meg beszélni az orvossal őszintén, hogy mitől tartasz, hiszen ha kirúgnak, terhesen már nem találsz másik munkahelyet ahonnan táppénzre mehetnél, és neked ezen nem egy-két havi fizetésed múlik, hanem 2 évi pénzed, plusz az a kilenc hónap, amíg táppénzen lennél. Csak megérti. Mondjuk engem rögtön kiírt a doki amikor kértem, de én úgymond fizikai dolgozó vagyok, meg nekem a főnököm mondta, hogy menjek táppénzre. Esetleg a háziorvossal is beszélhetsz erről. A kiskönyvet rögtön megkapod, ahogy megállapítják a terhességet. Ha meg van állapítva a terhesség, elmész a védőnőhöz és megírja a kiskönyvet. Ha jól tudom, akkor már nem mondhatnak fel neked.

2008. jan. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

szia! :)

a kiskönyvet már most intézheted az ultrahangos papírral! :) én is 5 hetesen mentem el a védőnőhöz és zokszó nélkül adta a kiskönyvet, meg egy halom olvasnivalót. :) szóval nem kell az orvosra várnod, keresd a védőnődet minél előbb és ne feledd, ha bent a melóhelyeden szóltál már, hogy babát vársz, amikor védőnőhöz, vagy vizsgálatra mész, kötelesek elengedni és ráadásként még le sem dolgoztathatják ezen "elveszett időket", mivel állapolgári kötelességedet teljesíted!!! :) (polgári tvk!!! hivatkozz rá nyugodtan!)


nyugodtt és szép babavárást,

babóóó :)

2008. jan. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Menj el ultrahangra, kiskönyvért a védőnőhöz, és magánrendelésre nőgyógyászhoz. A nőorvos ír egy javaslatot, amivel mára körzeti orvos is kiírhat. Ha másképp nem megy mond hogy véreztél...
2008. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!