Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Annyira csalódtam az anyámban....

Annyira csalódtam az anyámban. Miért kell azonnal így reagálnia a terhességemre?

Figyelt kérdés

Vele mindigis jobb volt a kapcsolatom, mint apuval, vagyis őszintébb, nyitottabb. Ezért vele próbáltam megbeszélni, hogy terhes lettem... 17 éves vagyok, még gimis, vannak hosszútávú terveim, így nyilvánvaló volt, hogy nem fogom megtartani. De ezt el sem bírtam neki mondani, mert azonnal elkezdett velem veszekedni, hogyha szülni merek diploma nélkül, akkor rájuk többet ne számítsak, ne keressem őket és egy forintot se várjak, sem most, sem később. 10 percig ezt hallgattam, közben meg sem kérdezte, hogy én mit szeretnék, vagy bármi. Mikor elmondtam, hogy meg sem fordult az a fejemben, hogy megtartsam, akkor teljesen lenyugodott, mintha kicserélték volna... Annyit mondott, hogy "jó, hát reméltem, hogy ez lesz a válaszod". Megértem azt, hogy nem örült. De tényleg fél perc alatt elmúlt volna a szeretete és a törődése, ha azt mondom, hogy gyereket akarnék?


És most így a terhességtől függetlenül, ha bármi olyat tennék, ami neki/nekik nem tetszik, akkor az lenne a válasz, hogy "többet nem vagyok a lányuk"? Eddig azt hittem, hogy vele bármit megbeszélhetek, bármilyen helyzetben fordulhatok hozzá... Vagy ez csak a sokk miatt volt nála?


2018. júl. 14. 15:38
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Nem. Én sem örülök. De meg sem kérdezte, hogy én mit érzek, mit szeretnék. Azonnal elkezdett fenyegetni... Pedig én sem akarok még gyereket.
2018. júl. 14. 15:50
 2/20 anonim ***** válasza:
57%
Valószínűleg ő is csalódott benned...
2018. júl. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Mivel a baj már megtörtént, az ilyen kommentekkel, hogy "védekezni kellett volna", nem sokra megyek.
2018. júl. 14. 15:59
 4/20 anonim ***** válasza:
14%
Az abortusz nem kockázatmentes, előfordulhat, hogy utána az illetőnek soha nem lehet gyereke.
2018. júl. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Utána mondta, hogy nem haragszik rám, meg nagyon szeret és megoldjuk majd. Azóta sem érezteti velem az ellenkezőjét, de azért eléggé meglepett, ahogy viselkedett elsőre.
2018. júl. 14. 16:06
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Sose értem meg miért kéne megtartani amit nem akar az ember,az csak egy zigota.. A becsuszott gyerek meg tudjuk h nő fel v aki egy erőszakbol fogant,a vegetáló betegről ne is beszéljünk.. Nem kell 17 évesen szetcseni az életet jövöjét,egy gyerek még felnőtteknél is csak szetszes mindent kapcsolat élet jövö..
2018. júl. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
82%
Ha neked a feleséged életet veszélyeztetné a baba a feleséged halljon meg a zigota miatt ugye,mert el ne vetesse? De meg se lepődök a férfiakon h ők rendelkeznek a méhünkell mintha a nő keltető lenne..
2018. júl. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
59%-os, oké örülünk neked, tapstaps. De gondolom téged sem 16-17 évesen vállaltak a szüleid.:)
2018. júl. 14. 16:26
 9/20 anonim ***** válasza:
70%

Ne foglalkozz a sok rossz indulatú kommentelővel. Ülj le és beszéld ezt meg anyukáddal. Én pl elsőként tuti megkérdezném a lányomtól, hogy meg akarja-e tartani, mert ráérünk veszekedni rajta akkor ha igen. Szerintem igenis fontos kérdéseket teszel fel a magyarázatodban. Nyugodtan kérdezd csak meg, amikor már mindenki lenyugodott hogy tényleg kidobtak-e volna.


Amúgy szerintem csak a sokk miatt mondta ezt anyukád. Nekem úgy tűnik, hogy elég jó a kapcsolatotok és igazából csak nagyon megijedt.

2018. júl. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

Birom ezeket az abortusz elleneseket:D

Kedves 10es.. 17 eves gimnazista mibol tartana el azt a babat?

Jozan gondolkodasra vall a dontese,es az anyuka helyeben bizony en is igy reagaltam volna a csalodottsagom miatt.

2018. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!