Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Progeszteron kúp felírásának...

Progeszteron kúp felírásának ilyen esetben mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Magánorvos állapította meg a mai napon a terhességem, és írt fel progeszteron kúpot, hogy használjam a 13. Hétig. Annyit mondott, hogy náluk ez a felirás protokoll (magándoki). Viszont nem barnázok, nincsenek alhasi görcseim, első terhesség, így vetélésem sem volt. A progeszteron szintem nem lett vizsgálva. Így miért szükséges használni szerintetek? Ilyen esetben használnátok? Én úgy gondolom, hogy egyeztetek másik orvossal is, mielőtt elkezdeném pluszban hormonozni magam.
máj. 13. 19:14
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen felesleges. És nem, nem használnám, mert spontán fogant terhességben a progeszteronpótlás indokolatlan, mert nem javítja a kimenetelt még akkor sem, ha barnázol, nemhogy panasz nélkül.
máj. 13. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ezzel semmi gond nincs. Mi lombikoztunk és ott rögtön felírják. Nekem a doki azt mondta hogy mindent megtettünk amit lehet hogy megmaradjon a baba. Vitaminokat is előírta rögtön.

Lehat azért mert én már találkoztam a progeszteronnal , én biztos használnám. Ez egyébként nem plusz hormon hanem természetesen jelen van a női szervezetben.

Ez egy plusz támogatás. Azt hiszem nekem is a 13. hétre lesz leépítve a szedése, mert akkor most nem tudom mit mondott a doki, mintha azt hogy a méhlepény már termel annyit amennyit kell.

máj. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Nekem fura hogy orvosi diploma nélkül megkérdőjelezitek az orvost. Ha felírta én használnám.
máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A lombik teljesen más, mint egy spontán terhesség, mivel ott az adott gyógyszerek miatt károsodik a sárgatest progeszterontermelése. Lombiknál kimutatott haszna van….
máj. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Azt kihagytam, hogy nem lombikról van szó, hanem természetes úton fogant babáról, ráadásul elég hamar össze is jött, tehát nem is ez állt a háttérben.

Azt természetesen tudom, hogy ez a hormon alapvetően is termelődik a szervezetben, a pluszt arra értettem, hogy a szervezet által termelt mennyiségen túli hormon.

Aki meg írta, hogy megkérdőjelezi bárki is az orvost: a kérdésben is szerepel, hogy egyeztetni szeretnék másik orvossal. A kérdést véleménymegosztás miatt írtam, hisz erre van az oldal.

máj. 13. 19:29
 6/10 anonim ***** válasza:
máj. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem bántásból írtam, csak nekem fura hogy nem bízol az orvosodban. Megkérdőjelezed, mikor nem értünk hozzá. Nem hiszem hogy rosszat akarna.
máj. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Először voltam ennél az orvosnál, mert az enyém nyugdíjba ment idén januárban, ezért bár azt nem mondanám, hogy nem bízom benne, de nem ismerem. Leginkább az zavar, hogy nem indokolta, miért lenne szükséges, csak hogy ez a protokoll.
máj. 13. 19:41
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem rosszat nem csinált. Mindenre is felírják az első hetekben. Megoszlik a vélemény róla. Valaki szerint használ, más azt mondja nincs értelme. Én inkább használnám ha a doki azt mondta. Ártani nem fog.
máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez ilyen magyar szokás. Ártani nem árt, de ha nem akarod, ne használd.

Nekem a korom miatt előzmény nélkül is mindenki írta volna. (Az előzmény egy vetélés volt, de nem valószínű, hogy az volt a baj, mert már akkor is kaptam, nem segített mégse.)

Az viszont nem szempont, hogy nem volt progi hiányod. Azért nem is szokták mérni, mert van, akinek ingadozó és bármelyik leesésnél elvetélhet, a gyógyszer meg szinten tartja. Nekem is minden mérésnél jó volt egyébként gyógyszer előtt is.

máj. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!