Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » E-vitamin várandósság alatt?

E-vitamin várandósság alatt?

Figyelt kérdés

Kb 8. hétig szedtem E-vitamint, azonban most olvastam, hogy milyen magzatkárosító hatásai lehetnek.

Jeleztem az orvosomnak, hogy szedem és azt mondta, hogy nyugodtan lehet. Napi 280 mikrogrammot szedtem.

Jelenleg 12 hetes kismama vagyok. Okozhattam ezzel bajt? Előre is köszönöm a válaszokat. 🥺



máj. 19. 22:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy van. Ne marokszámra szedd (ahogy semmit sem). És ne olvass butaságokat!
máj. 19. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam azt is, hogy lehet, azt is, hogy nem. Végül inkább abbahagytam. Aztán 5 hetesen kerültem ügyeletre először. Ott megkérdeztem a dokit, azt mondta, nem szabad szedni.

Nem milligrammot? Én 400-at szedtem + azt a kicsit, ami a baba vitaminomban van. Az nyilván nem számít, azért van benne.

Szerintem ne parázz ezen. Mostmár ne szedd, de semmi baja nem lesz.

máj. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt szedtem, plusz 15 mg van a magzatvédő vitaminban is.

máj. 19. 22:58
 4/10 anonim ***** válasza:

Mondom, a magzatvédő lényegtelen. Külön ne szedd már, de semmi gond nem lesz. Sokan szedik és nem mindenki tudja meg 2naposan,hogy terhes. Azért ahhoz, hogy bajt okozzon folyamatosan kéne nagy dózisban.

#2

máj. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! 🫶🏼🫶🏼
máj. 19. 23:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Én terhesség előtt szedtem, nem kellett volna mert biztosra veszem, hogy attól estem teherbe rögtön a második hónapban mikor szedtem addig 1 évig nem.

Szerintem erősen segíti a teherbeesést ugyanis frankón teherbe estem most a másodikkal is védekezés mellett miután újra nekiálltam szedni.

Nem hiszem hogy magzat károsító hatása lenne, de ha mégis szerintem ahhoz sokkal nagyobb adagokban kellene használni. Az E vitaminnak sok olyan terméseztes forrása is van amik kifejezetten ajánlottak kismamáknak fogyasztásra. Kiegyensulyozza a hormon rendszert és erős antioxidáns.

máj. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Remélem valóban nem lesz semmi gond, köszönöm a választ! 🥰
máj. 21. 08:26
 8/10 anonim ***** válasza:

Most látom elírtam "sokkal előbb kellett volna" akart lenni az elején és "mikor nem szedtem 1 évig nem"

Eredetileg menstruációs gondok, fibrocisztás mellfájdalom miatt kezdtem el szedni a nődoki javaslatára 400 mg-ot. Aztán időszakosan mikor úgy éreztem valami nem oké.

Gratula a babához! :)

Valamennyi E vitamin neki is kell, van a terhes vitaminokban, nem tudom mennyi a napi ajanlás terhesen, de zsírban oldódó vitamin úgyhogy jobban megmarad, ha megnyugtat akkor terhesen csak néha vegyél be vagy ne is szedd.

máj. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen igen, sejtettem a szövegkörnyezetből, hogy pozitívan beszélsz róla. :D

Köszönöm szépen! 🥰

8. hét óta csak annyit szedek, amennyi a kismama vitaminban van.

máj. 22. 13:48
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező a terhes vitaminokban is van E vitamin ha káros lenne akkor nem raknák bele,ha a megfelelő mennyiséget szeded nem pedig marék számra akkor semmilyen káros hatása nincs ráadásul jót tesz a magzatnak is.Ne olvass össze mindenféle hülyeséget.Nem kell ennyire mindenre rá parázni meg túlgondolni
máj. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!