Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? 33 hetes kismama...

Mit tegyek? 33 hetes kismama vagyok és a bátyám bárányhímlős! Nagyon félek hogy elkapom és baja lesz a babámnak. Ilyenkor mit lehetne tenni? Vagy honnan tudja a doktor megálapitani hogy már lappang e bennem?

Figyelt kérdés
2009. jan. 6. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
ha nem voltal meg baranyhimlos akkor keruld el a batyadat !
2009. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
gyerkkorodban voltál??Akkor nincs félni valód
2009. jan. 6. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Ha voltál már bárányhimlős akkor nem kapod el.

Ebben a terhességi korban, már elég kevés az esély annak hogy a babának baja legyen. De beszélj a nőgyogyóddal mindenképpen.

2009. jan. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező, és még nem voltam bárányhímlős. a tesomon meg tgnap elött jöttek ki a pöttyök! Annak 2 hét a lappangása!! Féltem a gyereket nagyon.
2009. jan. 6. 15:34
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

a védönöt is megkérdezheted.

ha lehet akkor költözzetek külön egy 2 hétre, ha valamelyikötök tud. de mindenképpen külön légtérben legyetek, és ne te ápold. kerül´j minden érintkezést.

2009. jan. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem lakunk eggyütt és amióta pöttyös azóta nem jön be de a lappangásnál itt volt sokat de ügye akkor még nem tudta hogy bárányhímlős!
2009. jan. 6. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos a pöttyök kialakulása előtt pár nappal már fertőz a betegség. Nem marad más hátra mint reménykedni hogy nem kaptad el. Drukkolok neked nagyon!

34 hetes kismama

2009. jan. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem voltál még bárányhimlős? Mert nekem se emlékezett rá senki.

Én nyolc hetes voltam, oviban dolgoztam, amikor himlős lett egy gyerkőc. A dokim azt mondta, hogy a védőnővel vetessek vért ellenanyag vizsgálatra, de ha kiderül, hogy nem estem át rajta, akkor se aggódjak nagyon.

Te pedig már nem is az első trimeszterben vagy, szóval próbálj megnyugodni.

2009. jan. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg orvost kellene megkérdezni, hátha tudna adni védőoltást vagy nem tudom. Mi laikusok nem tudjuk neked megmondani. Én tuti nem hezitálnék és nem is ölbe tett kézzel ülve reménykednék hogy nem jönnek ki a pöttyök hanem rohannék a dokihoz, hátha még lehet tenni valamit. De azt nem értem ezt neked hogy nem nézték meg vérből? Itt Angliában már koraterhesen megnézik vérből nem csak az AIDS-et, szifiliszt, hepatitis B-t, hanem megnézik immunis-e a kismama a himlőre.
2009. jan. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!