Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi okozhatta a...

Szerintetek mi okozhatta a barnás-véres folyásomat?

Figyelt kérdés
Egyik nap elmentem a nagy dolgomat elvégezni(wc-re),és utána észre vettem,hogy véres-barnás folyásom volt.Nem sok,kevés.Ez este történt.Másnap reggel felhívtam az orvosomat,elmondtam neki mi történt.A nőgyógyászom mondta,hogy menjek be hozzá,adott időpontott még az napra.Így is tettem.Ott újból elmondtam mi történt.Megvizsgálta a méhszájam állapotát,és megnézte a váladék "milyenségét"is.A méhszáj vizsgálatra azt mondta 3000(ami tökélete).A véres folyásra azt mondta pihenjek sokat,szedjem a Rutascorbint napi 3x2,és magnéziumot napi 4x1.Másnap berendelt egy ultrahangra is,ahol szintén mindent rendben talált.Így okosabb nem lettem mitől lehetet ez a kis gond.Ja persze pihiznem kell,mert különben be küld a kórházba azt mondta.Szóval ő nem talált semmit sem.2 hét múlva kell vissza mennem hozzá ellenőrzésre,ha addig lesz vérzésem,persze elöbb.Aki tud erre írni valamit,légyszi adjon már tanácsot.:)32 hetes kismama vagyok és az első babámat várom.Szóval aggódok mindenen.
2010. nov. 1. 00:28
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha a nyákdugó lenne, akkor biztos mondta volna. Nyákdugót már hallottam elveszíteni hetekkel a baba érkezése előtt (olyat is, hogy rá 1-2 hónapra jött a baba. Itt olvastam.) Kicsit hihetetlen, mert azt írják, hogy max 1 vagy 2 hét. Nekem egy hétig távozott, és a szivárvány minden színében pompázott:D 1-2 napra rá, hogy vége lett, jött a baba.
2010. nov. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is véreztem a 30.és a 32. héten is. Egyik sem volt túl sok, de mindegyiknél 1 hét kórház volt, na meg teljes para... Végül a 38. héten született a babóca, és azóta sem derült ki, hogy mi okozta. Ja, nekem is feküdnöm kellett onnantól végig.

2010. nov. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.:)

Úgy néz ki,hogy a gyógyszer segítet,mert azóta nincs ilyen folyásom.Szóval remélem megúszom a kórházat.

Olyat nem mondott a doki,hogy nincs már meg a nyákdugó.Gondolom ezért szólt volna.:)

2010. nov. 1. 08:14
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a 21. héten voltam így, be is mentünk a kórházba az ügyeletessel megnézetni magam. Mivel hétvége volt, illetve mi50 km-ről jöttünk, mondták, hogy feküdjek be, hogy biztosan nem csináljak semmit, és szedjek magnéziumot. (3x2 magne b6). Semmit nem mondtak nekem sem, hogy mi ez, és mitől van.

Az ügyeletes nővérke mondta, hogy sokszor attól van ilyen, hogy ahogyan elkezd nőni a baba, megpattan egy hajszálér, és attól volt vérzés.

Ha barna a váladék, nem baj. Ha a terhességgel van probléma, akkor piros vér folyna.


Egyébként nekem kb a 34. héten távozott a nyákdugóm, az érték a 36. héten is csak 2000 volt, és burokrepesztéssel indított szülésem volt a 40. héten :)

Tehát ha a nyákdugód ment el, akkor is simán kibírod még a 42. hétig is :)

2010. nov. 1. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam már arra,hogy esetleg egy hajszálér patanhatott meg.

A nyákdugo szerintem még meg van,mert a nőgyógyászom nyílván mondta volna ha az lett volna.:)Szerintem.

Az nap este és másnap hajnalban volt ilyen sötét barnás-véres folyásom.Meg még délután a doki is látta a folyás milyenségét.Élénk színű vérzésem nem volt.Meg azóta se volt már semmilyen.De még mindig aggodók nagyon.

Köszike neked is a választ.:)

2010. nov. 1. 22:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen csak nekem a 18. héten. Elmentem este wc-re és egy csepp vér volt a papíron azóta sem volt több. Meg tapasztaltam, hogy mikor elmegyek ka...ni az erölködéstől lehet sűrűbb a vűladék. Én is hívtam a dokit pihenést és magnéziumot javasolt. Mikor megvizsgált mondta, hogy minden ok - mint neked- és ne agódjak, mert előfordulhat ilyen, az erölködés székeléskor is járhat ezzel. Ja és mondta, hogy igyak legalább 3 litert naponta.
2010. nov. 2. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 harcigebe válasza:

Szia!

Én most vagyok 10 hetes terhes és nekem az 5. héttől folyamatosan barnás, néha piros pecsételő vérzésem van. Mikor több, mikor kevesebb. Minden papíromon az van, hogy "fenyegető vetélés". De közben a baba tökéletesen fejlődik, éppen tegnap volt összekucorodva 34 mm. Már 3 dokinál is voltam és senki sem tudta megmondani, hogy honnan jön a vérzés. Ágynyugalomra vagyok ítélve, valószínű, hogy már nem engednek vissza dolgozni, pedig nem fizikai munkát végzek. Én is szedek Rutascorbint (napi 6 szem), MagneB6 (napi 3x), valamint Utrogestan-t(napi 6 szem) + Elevit-et...

És persze rendkívül fáradékony vagyok és nem lehet emelnem sem, csak max. 3 kg-ig!!!

Első babánk lesz, úgyhogy nagyon várom már és remélem nem lesz semmi baj!

Úgyhogy ne aggódj a kis barnázás miatt, mondom én már 5 hete minden nap vérzek/barnázok! :(

2010. nov. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat,már kicsit nyugodtabb vagyok.

Remélem jövő héten Csütörtökön a doki ismét mindent rendben talál majd.

2010. nov. 3. 12:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Én írtam a 3. választ.

Örülök, hogy jobban vagy! A legfontosabb, hogy pozitív legyél!!!

Én a terhességem 6. hetében is barnáztam, onnantól Utrogestant kellett szednem a 13. hétig. Majd a 21, héten szintén volt valami barnás váladék. A mai napig nem tudom, mi lehett, de a babával minden rendben volt.

Egy makk egészséges babát szültem a 40. héten, 4200 grammal, könnyedén. És álomjó tündérke :)))) Már 9 hónapos :)

Boldog babavárást!

2010. nov. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a nyugtató szavakat,már kezdek lenyugodni.Mostmár lassan 2 hét telik el,hogy nincs újabb barnázásom,így tudok pozítív lenni,mert úgy gondolom ha még lenne gond,akkor még jelentkezne.:)

Örülök,hogy a babád egészséges lett,és minden rendben volt a szüléssel,terhességeddel.:)

További szép napokat kívánok nektek,és vigyáz nagyon a kicsidre.:)

2010. nov. 4. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!