Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetes terhes vagyok és...

35 hetes terhes vagyok és iszonyatosan fáj a derekam meg a hasamnál alul szurásokat érzek! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 09:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hivd fel az orvosodat! Ez már lehet a szülés megindulásának a jele!Én 36 hetes kismamaként éreztem ugyanezt, és még aznap megszültem! És előtte nem voltak jósló fájásaim! Ne ijedj meg, figyeld a "szúrkálások" fájások hosszát és sűrűségét! Hivd fel az orvosod, ő tudni fogja mi a teendő!
2009. jan. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De ha most véletlenül megszülnék akkor még koraszülött lenne? Előre is köszönöm a válaszokat!
2009. jan. 7. 10:14
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, koraszülött lenne, de csak "alig". Tudom, hogy a koraszülött szótól mindannyiunkat kiveri a hideg verejték, de egy 35 hetes baba már szép nagy, jól működik a központi idegrendszere, zsírpárnácskái vannak, szóval minden adott ahoz, hogy ha meg is születik nagyobb gond nélkül átvészelje az egészet.

Szerintem is hívd fel az orvosod, és próbálj megnyugodni. Hidd el, minden rendben lesz veled is és a babáddal is!


Minnél későbbi, szép szülést kívánok!

2009. jan. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

hu, de le fognak hurrogni :D szoval nekem azt mondta a nodokim, hogy igyak egy nagyon pici töményet, és pihenjek le. ha nem mulik el, nyomas a korhaz. ha elmulik, akkor pihi.

én nem fogok merni tomenyet inni, max egy par korty minosegi vorosbort, szerintem hatasra ugyanaz lesz.


a derekfajas nem tudom milyen tipusu, de elofordulhat attol is, hogy rosszul ulsz

2009. jan. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem hurrogunk le!

Az alkohol görcsoldó hatása jól ismert és ha a nőgyógyászod is ezt ajánlotta, akkor bizony nyugodtan igyál egy 5 cl töményet. Ne aggódj, a babádnak ennyitől semmi baja nem lesz, viszont a borban lévő alkohol nem feltétlenül elegendő mennyiség a görcsoldáshoz.

Amúgy 10 éve még a kórházban is csak alkoholos infúziót kötöttek be a koraszülés veszélyével beszállított kismamáknak. Ma már vannak "csodaszerek", de egyikről sem bizonyították még be, hogy 48 óránál tovább tudná késlelteni a szülést. Amúgy ennek a két napnak persze hatalmas a jelentősége a 25-30. hetes babáknál, de így a 35. héten, mint írtam már nem olyan nagy tragádia, ha a baba kibújik.

2009. jan. 7. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia most találtam meg a kérdésed, én pont ugyanigy vagyok most. végül is mikor szültél? remélem jol vagytok.

35

2010. jún. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!