Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik egyetemre/főiskolára...

Akik egyetemre/főiskolára járnak, nappali tagozatra és terhesek, leírnák milyen suliba járnak és hogy csinálják? A baba születése után hogyan fogjátok folytatni?

Figyelt kérdés
2009. jan. 7. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

ELTE- Bárczi Gusztáv Gyógypedagógiai Főiskolai Karra járok, negyed éves vagyok, nappalin. Mivel egyetemi szintű gyógypedagógiát hallgatok, még van egy évem ezen kívül. Ja és a suli Pesten van én pedig 220 kilóméterre, vidéken. Hogy csinálom??? Nehezen

Egyéni tanrendet lehet kérni, ami azt jelenti, hogy órákra nem kell járni, csak vizsgázni, ezt az oktatókkal lehet megbeszélni. Így máris jobb egy fokkal. Mivel most 31 hetes terhes vagyok, így a nehezebb vizsgákat tolom, vagy azokat amikre nem tudnék elmenni, ill. felkészülni. Ez nem katasztrófa. Következő félévre meg nem veszek fel túl sok tárgyat, mert nehéz lenne a pici mellett, aztán ősszel újra nekiesek, persze maradok egyéniben. Sajnos a halasztást nem javasolták, mert utánam már bolognai rendszer van és az órák nem ugyanazok. Te hova jársz? Babát terveztek?

Ha van még kérdésed nyugodtan írj!

Üdv

2009. jan. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

15hetes pocakos vagyok, és BFP-PSZFre járok. Még van időm a szülésig, szóval a következő félévet megcsinálom még (viccelődni szoktam vele, hogy majd vizsgáról visznek szülni:)) aztán szeptembertől passzívra megyek. Csak a tavaszi félévben veszek fel pár tárgyat, amik nem zh-tárgyak. Így lesz időm otthon lenni a picivel, tanulni, és majd nyáron vizsgázni....

Csúszok majd egy évet, de kibírható, így is pluszban vagyok.

Ha sajna nem sikerül most egy vizsga, akkor átmegyek távra, de akkor is csak 2009/2010tavaszától járok újra.

Én így oldom majd meg.

2009. jan. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok: pluszban a suli mellett 8órában dolgozom:)
2009. jan. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia


Én SZTE-JGYPK egészségtan- gyógypedagógiára járok, most vagyok IV. éves. A babát pont május közepére várom, akkor kezdődik a következő vizsgaidőszak. Én már a következő félévben is egyéni tanrendet kérek. Megpróbálom elintézni, hogy előre hozott vizsgákat tegyek áprilisban. Akikel eddig beszéltem, azok megengedték. Szeptemberben kezdődik az utolsó évem, azt is egyénivel csinálom meg, mert nem tudok halasztani, utánunk is már csak a bolognaisok vannak.

Remélem, hogy így menni fog. :)

Te hova jársz? Mikorra várod a picit?

Írj, ha van még kérdésed

21 hetes pocakos

2009. jan. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nem nem,én még nem vagyok terhes:)Jogra járok,ami eszméletlen durva,többezer oldalt kell egy vizsgaidőszakban megtanulni.Nemrég volt egy parás időszakom,h lehet teherbe estem,de végül nem.ÉS akkor merült fel bennem,h úristen ezt hogyan csinálnám így,mert el nem vetetném soha.Ezért tettem fel a kérdést,érdekelt.

Szeretnék babát,de jog mellett kizárt.Biztosan van olyan,aki bírja,de én nem bírnám,hogy nem lehetek 100%ig anya,és a picivel töltött időt elrontja,hogy tanulni kell.Úgyhogy szeretném megvárni a diplomát,bár már siettetném nagyon a dolgot,mert bébit nagyon akarunk párommal.:)Annyival nekem talán könnyebb lenne,mint nektek,hogy jofon nincs bologna és simán lehet halasztani,akkor ha véletlen terhes lennék,egy évet biztosan kihagynék szülés után,hogy csak a bébivel foglalkozzak.

Ha van kedvetek még írjatok,hány évesek vagytok pl?Meg család hogyan fogadta,hogy suli mellett bébi?Ja és minden elismerésem,hogy ennyi felé tudtok szakadni,le a kalappal!:)

2009. jan. 8. 20:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia


utolsó válaszoló vagyok. 24 múltam a nyáron. Nálunk nagyon örült a család. Mindenki várja a pici lánykát :)

Sokan vannak, akik segítenek majd nekem.

2009. jan. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!


Na én is 23-24 évesen szeretnék majd babát,most 21 leszek nemsokára.Ha nem csúszok 23 évesen diplomázok.

Múlt héten abban maradtunk párommal,hogy ha már nagyon nem bírom, legfeljebb utolsóévben már pocakosan megyek államvizsgázni:)úgy siettetném az időt:)

Gratulálok nektek!!:)boldog babázást!

2009. jan. 8. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!