Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az anyasági támogatáshoz a...

Az anyasági támogatáshoz a háziorvostól is kell 4 pecsét vagy csak a gondozótól at igazolás?

Figyelt kérdés
2009. jan. 8. 12:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A nőgyógyász adja az igazolást az anyaságihoz.

Elvileg a háziorvos is pecsétel egyet a terheskiskönyvbe, de az nem szükséges az anyaságihoz.

2009. jan. 8. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2009. jan. 8. 12:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tudom a nőgyógyászi pecsét számít csak, tehát abból kell négynek lennie.

Üdv 34 hetes

2009. jan. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Pécsett szültem az Édesanyák úton szeptemberben, és ott hazajövetelkor a zárójelentésekkel együtt adott egy igazolást az orvosom (kitöltött formanyomtatvány)
2009. jan. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a védőnői pecsét nem számit,csak amit a doki pecsétel.


Ugyis menni kell vizsgálatokra 9 honap alatt és mindig kérj pecsétet.

De a doki ad papirt,ha meg nem ad a kórház adja,nálunk igy volt.

2009. jan. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én a védőnőtől kaptam az igazolást. Elfogadták.
2009. jan. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a védőnőtől kaptam,sőt a védőnő alapból azt számolta h voltam már nála 4X akkor mostmár ő jár hozzánk.
2009. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na hogy tiszta legyen mindenkinek utánna néztem a googleban


Anyasági támogatásra az az anya jogosult, aki terhessége alatt minimum négy (koraszülés esetén legalább egy) alkalommal megjelent terhesgondozáson, és ezt igazolni tudja (nem "kiskönyvvel", hanem a terhesgondozást végző orvos igazolásával).


tehát mint fentebb írtam Nőgyógyászi pecsét kell:)))


Hol kell igényelni az anyasági támogatást?


Az anyasági támogatást - a gyes-hez és a családi pótlékhoz hasonlóan - vagy a munkáltató családtámogatási kifizetőhelyén, vagy - ha nincs ilyen - a lakóhely szerint illetékes Magyar Államkincstár Megyei Területi Igazgatóságánál (továbbiakban: a Kincstár) lehet igényelni.


Hogyan kell igényelni az anyasági támogatást?


Az anyasági támogatást kizárólag írásban lehet igényelni, legkésőbb a gyermek születését követő 180 napon belül, akár személyesen, akár postai úton (ebben az esetben mindenképpen őrizzük meg a feladás napját igazoló tértivevényt).

Üdv 34 hetes kismama

2009. jan. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászét nem akarták elfogadni, el kellett mennem a háziorvoshoz, mivel a terhességem alatt nem voltam nála csak egyszer, és utólagosan (morogva, h ilyet nem lehetne!) belepecsételt még hármat! Pedig tele volt a könyvem a nőgyógyász és a védőnő bélyegzőivel (már hátulra írtak bele, annyira sok volt a bejegyzés), mégsem fogadták azt el!

Sztem ez is mindenhol változó, attól függ, h ki h értelmezi.

2009. jan. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!