Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mekkora esély van rá, hogy a...

Mekkora esély van rá, hogy a faros babám beforduljon? 36 hetes múltam.

Figyelt kérdés
Rettegek így a szüléstől / császártól. Az első szülés maga volt a csoda, most meg megbénít a félelem, ha csak rágondolok is.
2010. nov. 6. 09:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor már nem sok hely van számára a forgáshoz!Főleg ha nagy baba!Nekem a 26.héten lett faros és úgy is maradt!A 37.héten császároztak!Uncsitesómnak a 39.héten a szülés előtti éjszaka fordult vissza farfekvésből fejfekvésbe!Szóval vannak azért kivételek...
2010. nov. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mikor a 3.babával voltam a kórházban az egyik tapasztalt szülésznő mondta,hogy a faros babákat könnyebben szülik meg az anyukák!Ha első babád lenne akkor valszeg császároznának de többedik terhességnél szerintem jó esélyed van simán szülni!De még akár be is fordulhat!Beszéld meg a babáddal a dolgot:)))
2010. nov. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én időre születtem második gyerekként, és az utolsó 1-2 hétben fordultam helyes irányba.

Elhiszem, hogy félsz, de mivel második szülésed lesz, menni fog a faros szülés is!!

2010. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is faros a fiam, ráadásul nem is kicsi 37 hetes vagyok és most a becsült súly 3400 gramm. Azt mondta a doki, hogy ha elérjük a becsült 3500 grammot és nem fordul meg, mivel első baba akkor császár lesz :S. Minden egyes UH-n kérdezem, hogy van-e még esély :) , hogy beforduljon. Mindig azt mondják a dokik, mivel hogy nagybaba nem valószínű, hogy meg fog fordulni, DE láttak már olyat, hogy megfordult a legvégén is. Reménykedem én is és drukkolok neked is, hogy forduljon be!

2010. nov. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha második babád akkor még reménykedj :) Én is paráztam de a 38hét elején megfordult a kislányom mégis! Pedig 4400 grammal született és 60 centivel szóval a 38.héte se lehetett már kicsi...

Második baba volt ő is.

Szurkolok neked!!! Ja esetleg egy tipp én négykézláb (alkartámasszal )voltam napi 2x20 percet (hogy a csípőd feneked magasabban legyen mint a vállad fejed) mert azt állítólag nem szeretik és megfordulnak.

Meg sokszor feküdtem a jobb oldalamon amit tudom h nem szeretett annyira, mert úgy sokkal többet mozgott, ugrándozott szinte:)

2010. nov. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat, meg a drukkolást!!! Jól esett. Én is négykézlábaztam, igaz, én csak pár percet, de akkor emelem az időtartamot. :-)
2010. nov. 6. 15:51
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm a szülőszobán kapott a dokitól még fél órát, hogy beszélje meg a gyerekkel, hogy forduljon meg, különben császár. És megfordult! Úgyhogy remény simán van! :) Sok sikert!
2010. nov. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked nem első baba, nem lesz császár, simán megszüöd. Nem értem, mitől rettegsz...
2010. nov. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én értem mitől retteg ( az vagyok akinek 38.hét elején fordult meg) nekem a 34.uh tól kezdve mondogatták hogy jaj hát nagy ez a baba már, nem fog megfordulni, meg valószínű nem fog meg stb. Olyankor az ember megijed hogy mi van ha tényleg nem fordul meg. Meg a statisztikával jöttek nekem a dokinál is hogy 36.hét után nem SZOKTAK megfordulni...Ráadásul az se mindegy ám, hogy melyik pozicióban ül a popsiján, mert azok közül is van amit jóval nehezebb hüvelyi úton megszülni.

Az én lányom pl. úgy ült hogy az egyik lába kicsit lefelé lógott (nem tudom pontosan a szakkifejezést rá) és emiatt ha mondjuk megreped a burok vagy elindul a szülés a lába jött volna először ami alig tágítja a szülőcsatornát szemben egy egész popóval vagy még inkább a koponyával. Szóval megértem hogy parázik.

2010. nov. 7. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszi a többi választ is!

Azért rettegek, mert nagyon sokat olvastam pár nap alatt a faros szülés tematikában és mindenhol kockázatosabbnak írják le (nyilván). Pl. beszorul egy kis időre a zsinór a medence és a feje közé és oxigénhiány léphet fel.

Na meg a poziciójától is függ, hogy milyen szülés lesz, ahogy az utolsó anyuka írta. Meg a súlyától és nekem nagy babát jósoltak...

Persze tudom, hogy millió anyuka szül császárral, de bénít a gondolat, hogy utána órákig nem rakhatom a mellkasomra a kicsimet...

2010. nov. 7. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!