Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély, hogy teherbe...

Mennyi az esély, hogy teherbe estem?

Figyelt kérdés

32 napos a ciklusom,a 16. napon voltunk együtt.

és csak az előváladékkal nem sikerült vigyázni.


2011. okt. 14. 16:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Az előváladékban is vannak spermiumok, és mint tudjuk a spermiumoknál hatványozottan érvényes, hogy nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg....

De ettől függetlenül nem túl nagy az esély. (Bár van!) Egy tesztet érdemes lenne végezni a várt napja után. (ha nem jönne meg)

2011. okt. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm.

amúgy ha nem jönne meg örülnénk a babának,csak még nem most szerettük volna.

2011. okt. 14. 16:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem lesz baba belőle, akkor érdemes átgondolni stleg a "védekezés" egyéb módjait. (Jótanács)
2011. okt. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
igen,tudom,ha nem lesz baba akkor megint elkezdem szedni a fog.gátlót.szedtem egy évig,kb. fél éve hagytam abba elég rosszul voltam tőle sajnos:(
2011. okt. 14. 16:26
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha rosszul vagy tőle,inkább ne szedd a fogitabit. Van pesszárium is pl. De ott van a gumi, hüvelykúp is. (amit komoly partnerrel, betartva a "szabályokat" jól lehet használni)
2011. okt. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem így lett a fiam. :) Hüvelykúpot nem javaslom, kb annyit ér, mint ha a térded között fogod a gyógyszert... Gumi, pesszárium, spirál, bár ha babát akartok a közel jövőben, akkor a spirál sem ajánlott. Ha nem jönne meg, tesztelj, mert igen, lehetsz terhes!
2011. okt. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

majd veszek tesztet.11 nap múlva kell megjöjjön amúgy.

2011. okt. 14. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azért megcáfolnám az utolsó válaszolót.Én elég termékeny vagyok(2 baba,mindketten az első,nem védekezős alkalommal jöttek össze),ám évekig védekeztünk hüvelykúppal,mégsem történt "baleset".
2011. okt. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha csak 11 nap múlva kell megjöjjön, akkor még ne csináld meg a tesztet, csak akkor ha már meg kell jönnie, esetleg 1-2 nappal korábban.

Amúgy a hüvelykúpról én is azt hallottam, hogy inkább csak kiegészítő védekezésre alkalmas. Pl. megszakítás+kúp. Vagy gumival, és ha esetleg kiszakad, akkor sincs gáz, mert a kúp elintézi azokat a spermiumokat, amik esetleg kijutnak. De önmagában nem nyújtanak túl nagy védelmet. Ezt maga nőgyógyász is mondta nekem, meg fogamzásgátlással foglalkozó szakember is. Az, hogy egyes embereknek beválik, hát jó, szerencsések, és kivételek mindig vannak, de ez még nem bizonyíték arra, hogy tényleg olyan hatásos.

Úgyhogy ha a kúpot választod, akkor csináld úgy, hogy legalább a peteéréses időszakban még megszakítással is kiegészítitek. Ha rosszul voltál a fogamzásgátlótól, akkor szerintem se szedd. Bár az is lehet, hogy csak egy másik fajtára lett volna szükséged.

2011. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

a kúpokban én sem bízok,majd alacsonyabb hormontartalmú gyógyszert fogok íratni,szerintem azzal nem lesz gond,bár előtte még ugye meg kell jöjjön.

ha meg nem akkor veszek tesztet.

2011. okt. 15. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!