Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » EDA-n kívül még milyen fájdalo...

EDA-n kívül még milyen fájdalomcsillapítók jöhetnek még szóba szülés közben?

Figyelt kérdés

Biztos vagyok benne, hogy szeretnék majd valamit kapni a fájdalmamra szülés közben, de EDA nem biztos hogy lehet a mi kórházunkban...Mit szoktak még javasolni, adni, ami ér is azért valamit?

37 h km


2010. nov. 8. 09:27
 1/8 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

[link]

[link]

Ezt a két linket találtam neked.

2010. nov. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kéjgázt használtam. Jó volt és elég.Így éreztem mindent, de csak mikor már nagyon fájt, akkor szívtam belőle.Enyhítette a fájdalmat és így elviselhető volt.Nem is akartam volna, hogy teljesen fájdalommentes legyen.Így volt teljes az egész.

(Igaz én amúgy elég jól viselem a fájdalmat)

2010. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A masodik szules kozben engem is kertek, hogy probaljam ki a kejgazt, pedig en semmilyen fajdalomcsillapitast nem akartam. De amikor mar ezerszer elmondtak, akkor belementem. Nem kellett volna, azon kivul, hogy szedultem tole, es hanyingerem lett, remegett a kezem (azaz olyan allapotba kerultem, mint amikor lanykoromban beneztem az alkoholmennyiseget es tobbet ittam, mint kellett volna es baromi rosszul voltam). A fajdalmat viszont nem tompitotta, csak en voltam rosszul.
2010. nov. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy az EDA-n kivül az összes többi szenteltviz!
2010. nov. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az előttem szólóval.Szerintem itt annyi van, hogy nem mindenki egyformán reagál a dolgokra, az EDA-pedig nagyjából azonos eredményt hoz-ilyen szempontból kiszámíthatóbb.minden ismerősöm gázt kapott (ez mondjuk olyan 7-8 kismamát jelent)és mindenkinek bevált, de nyilván van bőven ellenpélda is.A hányinger jelentkezett nálam is, de csak az első szívásnál, a többinél már nem.
2010. nov. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Csak azért kattintottam a kérdésre, mert engem is érdekel. Én szinte biztos, hogy szeretnék majd EDA-t kérni. Szerintem is az a leghatásosabb akkor, ha valakinek nagyon-nagyon alacsony a fájdalomküszöbe, de majd meglátjuk.

Kéjgázt én kaptam a fogorvosnál, tök jól ellazít az tény, de a fájdalmat ugyanúgy érzed, max. annyira nem érdekel. Én nem éreztem semmit, mert kaptam érzéstelenítőt is mellé, így eléggé élvezhető volt:) De eleinte nekem is hányingerem volt tőle.

2010. nov. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nagyjából ugyanolyan hatásosak, ez nagy tévedés.

Egyszerű: A kéjgáz átmenetileg letompitja a tudatot, érzékelést, igy lehet, hogy pár percre az ember elfeledkezik a fájdalomról, csak az a gond, hogy arról is, ha éppen mondjuk nyomnia kéne.

Az EDA az idegek területén hat, közvetlenül fejti ki a hatását, mig a tudat TELJESEN ép marad, azaz minimális fájásérzet mellett maximálisan megmarad az ember kooperáló-és cselekvő (konkrétan nyomó ...) képessége.

Emellett az EDA gyorsitja a tágulást, elősegiti a magzat szülőcsatornán való áthaladását, hatékonyabb a tolás, nem vesziti el az anya pont addigra az erejét, amikorra a legnagyobb szükség lenne rá. A magzat oxigénszegényen töltött ideje lerövidül, csökken a magzati koponyára háruló méhszáj-nyomás ...

Azért ez elég nagy különbség, nem?

2010. nov. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A gázt akkor már nem szívod, amikor nyomnod kell!Csak a vajúdás-tágulási szakaszában.

A kitolási szakaszban már nem kell gáz.De akkor már nem is azzal vagy elfoglalva.

2010. nov. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!