Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mik a vélemények a programozot...

Mik a vélemények a programozott császárról? Szült így valaki? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szia!Ez a dolog engem is érdekelne,én is ezen gondolkodtam.
2010. nov. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Akkor csatlakozom én is,mert első szülésem császár volt,és lehet a mostani progis lesz... :(

Minden érdekel engem is.Köszi :)

Üdv nektek.

2010. nov. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyik barátnőm szült így mostanság, ő dícsérte, de a másiktól azt hallottam, hogy nem jó a babának... szóval, 1-1 pro és kontra. Gondoltam, meghallgatnék több véleményt is... te hány hetes vagy?
2010. nov. 8. 18:31
 4/20 anonim ***** válasza:

En sajnos a szemem gyengesege miatt igy szultem.

Nagyon feltem tole, de persze nem volt semmi gond.

Amugy en het kozepere voltam programalva, aztan az elott levo vasarnap ugy dontott a fiam hogy eleg volt odabent es ki akar jonni, ugyhogy hamarabb jott par nappal :)

Most 7 honapos.

2010. nov. 8. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

18:37-as vagyok

En nem hallottam olyat hogy artana a babanak. Sot a csaszaros babak allitolag szebbek. Marmint a boruk es a fejul pl.

Amugy van aki ugy tartja hogy kenyelmesebbek a csaszarosok, mert ok nem kellet ugymondd megszenvedjenek azert hogy vilagra johessenek, de enis csaszaros vagyok es nem erzem magam kenyelmesnek :)))

2010. nov. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Igen, tudom, akik "normálisan" szülnek, leszólják a császárosokat. Bár nem értem, miért, végülis ma már annyi alternatíva van a szülésre...
2010. nov. 8. 18:46
 7/20 anonim ***** válasza:
Hát én 1 hete voltam bent a barátnőm mellett szülésen.20 órát vajúdott és az a szenvedés,amit átélt,az valami kegyetlen volt még nézni is.én nagyon félek ettől az egésztől..lehet ezért sokan elítélnek,de /pillanat ezt érzem..
2010. nov. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
58%

Tapasztalatom az kettő hagyományos szülésről van, de leszólni sem kívánok senkit, viszont nem árt végiggondolni néhány dolgot.

A vajudás és szülés folyamata nemcsak az anya szervezetének változásáró és fájdalmáról és kínlódásáról szól. Ahogyan az anya teste készül a vajudás alatt, úgy a kicsi teste is készül. A szülőcsatornán történő áthaladás során a kicsi légutaiból a hörgők és tüdőhólyagokból kipréselődik a magzatvíz, felszabadul, tisztul, sokkal könnyebb az első lélegzetvétel, és a hagyományos úton született csöppségeknél kevesebb a légzészavarral küzdő csecsemő.

A szülés/vajudás hormonális változások sorozata mely kihat a későbbi időszakra is.

A császármetszés egy hasi műtét, mely megbontja a test egyensúlyát, seb keletkezik a méhtesten is mely a későbbi gyermekvállalásnál szerepet is játszik, a hegszétválás kockázata is minden következő terhességnél újabb aggodalomra ad okot.

A programozott császármetszés során a kicsinek nincs ideje felkészülni a megszületésre, lehet hogy édesdeden szundít a meleg és biztonságos méhbe, mikor egyszeribe erős kezek kirántják onnan, későbbi életben kötődési zavarok léphetnek fel.

A császáros babák szépek, kisímultak. - Ez igaz. - de a hagyományos úton született társaik is megszépülnek.

Különben meg minden anyukának a saját kicsije a legeslegszebb.


A programozott császár ( előre időre egyeztetett ) igazából nem hasznos sem a babának, sem az anyukának, ha az élettani és a pszichológiai jelentőségét tekintjük.

A szülés fárasztó és fájdalmas, de a fájdalom és a fáradság múlandó az élmény, az első ölelés, az első pillanatok örök emlékek.


És természetes, hogy mindenki fél a szüléstől. Én is féltem, és az első nekem is nagyon nagyon nehéz volt.

2010. nov. 8. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Bogyo110 ***** válasza:
Engem is érdekelne a programozot császár !kifejezetten azért mert rossz a szemem és félek hogy az erőltetéstöl még jobban gond lehet vele!amugy a progis császárt nekem kell kérni vagy az orvos javaslatára
2010. nov. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Nekem programozott csaszarom lesz, amint betoltottem a 36. hetet. De az utolso elott valaszolo most megilyesztett. Sajnos nekem nincs valasztasom. Ha tehetnem mindenkepp termeszetes uton szulnek.
2010. nov. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!