Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítene valaki értelmezni a...

Segítene valaki értelmezni a kombinált tesztem eredményét?

Figyelt kérdés

Terhességi kor a vérvételkor:

12 hét 2 nap (utolsó mensesből számítva)

12 hét 5 nap (ultrahang/biometria alapján)

A vizsgálathoz használt terhességi kor: biometria alapján

Testsúly: 72.50 kg

Etnikai eredet: európai


A vizsgált markerek eredménye:

PAPP-A szint:

1048.90 miu/L

1.01 MoM


Szabad ß-hCG szint:

20.70 Ng/ml

0.63 MoM


Tarkóredő vastagsága (NT):

mm

MoM


A szűrővizsgálat eredménye: negatív

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 6 600

Kozkázat a 18-as triszómia (Edwards-kór) előfordulására: 1 : 15 000

Megjegyzés:

- Figyelem! A rendellenesség kockázata a tarkó redő adat hiányában került kiszámításra. Ennek következtében a szűrővizsgálat találati hatékonysága alacsonyabb.


2010. nov. 10. 13:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
negatív, jó eredmény. a többit elég hosszú lenne részletezni, inkább kérdezz, hogy pontosan mire vagy még kíváncsi.
2010. nov. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mivel nem sikerült tarkóredőt mérni, az utolsó mondat nekem nem egyértelmű. Mármint a megjegyzésbe írtra gondolok.
2010. nov. 10. 13:50
 3/15 anonim ***** válasza:

feltételezem, hogy még nem voltál a 12. heti genetikai ultrahangon, vagy ahol vérvizsgálatot végezték, oda nem jutott el az ottani leleted. És mivel nem tudják a tarkóredő vastagságát, ezért nem tudtak vele kalkulálni. Mert ami a végén van előfordulási kockázat, azt több tényező befolyásolja:

- a fent említett 2 hormon: a PAPP-A és a hCG egymáshoz viszonyított aránya és az értékük - ez a legfontosabb (ehhez kellett az etnikai csoport, mert kicsi más értékek az elfogadhatóak az európai és más csoportoknál)

- az életkorod

- a tarkóredő értéke - most ezt nem tudták belevenni a számításba, de ez nem változtatna nagyságrendileg az eredményen, tehát jónak mondható

2010. nov. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A vizsgálatok eredménye sosem száz százalékos, de jó eséllyel kiszűri, ha baj van. Persze előfordul kis százalékban az is, hogy rossz az eredmény, de mégsincs baj és még kevesebb esetben az, hogy jó az eredmény, de mégis baj van. Az utolsó mondat annyit jelent a papírodon, hogy ez a kis százalékú bizonytalanság, a hiányzó adat miatt egy picit nagyobb.

Remélem érthetően fogalmaztam.

szerintem nincs okod aggodalomra.

2010. nov. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Kicsit megnyugodtam.

Voltam akkor már UH-n, de nem sikerült megmérni a tarkóredőt, mert a babám soha nem fordult úgy, hogy az orvos megmérhesse.

2010. nov. 10. 14:10
 6/15 anonim ***** válasza:
értem. orrcsontot látták? mert ha legalább azt igen, az megnyugtató.
2010. nov. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Igen, az orrcsont meg volt.

A teszt eredményét ma kaptam meg, felhívtam az orvosomat, és kaptam is soron kívüli időpontot, délután megyek hozzá. Remélem Ő is megnyugtat.

2010. nov. 10. 14:22
 8/15 anonim ***** válasza:

Valahogy le kellene mérni a tarkóredőt. Az egyik legfontosabb vizsgálat és cca 80%-ot jelentene, hogy mekkora.

Ha normál tartományba van, akkor nagyon jó a teszted, de ha 3mm felett lenne, akkor egészen más eredményt kaptál volna, azaz pozitív lenne.

2010. nov. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Az volt a probléma, hogy méhsövényem van, és a baba pont úgy feküdt, hogy képtelenség volt lemérni. 1/2 órát próbálkozott az orvos, és akkor feladta.
2010. nov. 10. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:
Fúúúú, az a méhsövény nem okoz félidős vetélést? Nem ijesztegetni akarlak. Mit mondtak neked erről??????
2010. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!