Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A spermavizsgálat eredményét...

A spermavizsgálat eredményét hogy kell értelmezni?

Figyelt kérdés

Azt mondják pl, hogy a 20 millió/ml, min. 50% mozgó és min 30% normál alakú a jó. De ez mit jelent? A normál alakút csak a mozgók közt nézik vagy összeshez viszonytva?


(Elfelejtettük a dokitól megkérdezni. Sajnos a férjem eredménye nem lett jó, a doki ICSI-t javasolt, tehát a tényeken nem változtat, de engem érdekel.)


2011. márc. 1. 22:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

[link]


Sajnálom hogy nem lett jó az eredmény, mi holnap tudjuk meg mi lett. Nagyon izgulok.

2011. márc. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Az összesből az a jó ami normál alakú, nálunk pl volt olyan ami mozgott de roncsolt volt a farka! Tehát hiába mozog az nem jó,ha nem normál alakú. Ma megy a férjem megint spermavizsgálatra majd megkérdeztetem vele, hogy a mozgók közt nézik vagy az összeshez viszonyítva.
2011. márc. 2. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, meg is volt és meg is van az eredményünk, apa tenyészbika lett végre:))

Megkérdeztem és azt mondták, hogy egy milibe néznek mindent és azt felszorozzák a mililiterek számával.

2011. márc. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat de még mindig nem értem :)

Ha vesszük a minimum jó eredményeket, akkor:

20 millió/ml

50% mozgó (tehát 10 millió mozog)

30% jó alakú (akkor most:

2011. márc. 2. 18:11
 5/18 A kérdező kommentje:

Bocs kimaradt a vége, szóval:

- akkor 3 millió jó alakú (mert a 10 millió mozgó 30%-a)

- vagy 6 millió mozgó (mert a 20 ml 30%-a)


Az addig oké, hogy ml-ként nézik.


Utolsó: nálatok mitől jvult a férjed eredménye? Megkérdezhetem, hogy mi volt a kiinduló és mi lett az új eredmény?


köszi!


Első válaszolónak drukk, remélem nálatok nem lesz gond az értékekkel!

2011. márc. 2. 18:14
 6/18 A kérdező kommentje:

Úgy látszik most nem tudok gépelni... szóval az előző kiegészítésemben a 20 ml az természetsen 20 millió akart lenni...

Jaj, nem megy ez ma :)

2011. márc. 2. 18:16
 7/18 anonim ***** válasza:

Hú te:)) most már engem is bekavartál:))) 1 milibe nektek a mozgó spermákba 30 százalék tökéletes ,20 százalék roncsolt. Nekünk is van 25 százalék, patospermia ami azt jelenti, hogy roncsolt.

Augusztusba volt az első spermavétel:

Mennyiség 2ml

Folyósodás:60 min

szín: opálos

viscositas: norm.

küllem:nyákos

Mozgó:10%

Álló:90%

dg:oligozoospermia


A mai eredmény:

Mennyiség:4ml

folyósodás:20 min.

szín:opálos

viscositas:normális

küllem:szokványos

mennyiség:20millió/ml

összszám/ejac.:80millió

mozgó 80%

állo:20%

és a végére oda van írva, hogy összesen 25% patosperm.


A férjem augusztus óta szedi: napi 1 maca vibe, 1 Evitamin, 1 szem C vitamin , kétnaponta egy zacskó tökmag a cink miatt.

2011. márc. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én se vagyok toppon a lényeg lemaradt az augusztusiról:)) 1millió volt a spermaszám
2011. márc. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Én a "hivatalos" min. jó eredményt írtam le példaként, a miénk:

Mennyiség: 16 millió/ml

20% mozgó

20% jó alak

És 5 ml volt a leadott anyag súlya :)


De wow!!! Nektek 1 ml-ről nőtt meg 20 millióra?

És 10%mozgóról 80% mozgóra?


Mondott valamit a doki mi lehetett az oka a nyári rossz eredményeknek?

2011. márc. 2. 18:48
 10/18 anonim ***** válasza:
Igen egy millió volt először egy ml-be, és most 20:)annyira örülök, nekünk augusztusba volt bakterológiai tenyésztés is ,ott találtak baktériumokat is a spermájába, mindkettőnknek antibiotikumot kellett emiatt szednie.Aztán elkezdtem vele ezeket etetni, mármint a macát meg a vitaminokat. Még vár rá egy hereviszértágulat műtét és kész is vagyunk végre. Van ugyanis egy kis viszértágulata a heréjében, doki azt mondta mivel jobb lett az eredményünk, ezért érdemes lenne megműttetni, mert nálunk azért erekciós problémák is voltak és még vannak is, arra meg a műtét a megoldás.
2011. márc. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!