Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg igaz, hogy a fogantatá...

Tényleg igaz, hogy a fogantatáskor már 2 hetesnek számít a terhesség?! Én ezt nem értem. Bocsánat a buta kérdésért, első baba.

Figyelt kérdés
Tehát, ha én tudom, hogy két hete fogant kb a baba, akkor most 4 hetes terhesnek számítok?! És az "első 12 hét" fogalma is eszerint alakul?
2010. nov. 10. 15:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ez roppant egyszerü: a terhességet az utolsó menstruáció első napjától számolják.

Tehát a terhesség annyi idős pl. 20 hetes de a baba csak 18.

2010. nov. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igen, úgy van, ahogy leírtátok. Azaz 40 hetesen, ha a kiírás szerint szülsz, akkor a baba csak 38 hetes.
2010. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

ez így nem igaz. Ha pontosan, dátumra pontosan tudod a teherbeesés napját (pl. inszemináció) akkor arra a napra számítva 38 hétre történik a szülés.

A terhességi kor ennek ellenére az utolós mensi első napjától számítódik ki.

2010. nov. 10. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%
Mindent a peteéréstől (=fogantatás) számítunk. Peteéréstől még 2 hét telik el az esetleges menstruációig. Ha a peteérés sikeres fogantatással jár, akkor onnan 2 hét telik el, mire meg kell jönnie. Csak azt a rejtélyes 2 hetet nem tudja bizonyítani még senki és semmi, ha esetleg baba van! :) És ha nem jön meg, akkor már kapásból 2 héttel indulsz neki a számlálásnak. Hú, ezt eléggé érthetetlenül írtam le, ne haragudj. :D
2010. nov. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Igen, így van, én is ezt akartam írni:) Kicsit félreértetted, szerintem. Amikor a magzat 38 hetes (azaz a peteéréstől számítva), akkor szülünk általában, de a terhességi kor ilyenkor 40 hét.

Amúgy nekem eltolódott a peteérésem, tehát a menzesz első napjától nem két hétre, hanem 3 hét múlva volt, én tudom a pontosan dátumot, így úgy számolom a terhességi heteket, hogy a peteéréshez adok hozzá két hetet, amúgy plusz egy héttel több lenne.

2010. nov. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
:) Köszi! Nagyjából értem. Tehát a babóca most kb 2 hetes, a terhességem pedig 4. Most már csak abban segísetek, hogy mikor ilyeneket olvasok, hogy 6 hetes terhesen menjek orvoshoz, hogy a 12. hétig rizikós stb stb, akkor a baba korát értik alatta, vagy a terhesség "korát"? :D Értitek?
2010. nov. 10. 16:11
 7/12 anonim ***** válasza:
A terhesség kora számít minden viszgálatnál!!!!!
2010. nov. 10. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Igen, mindig csak a terhesség korát nézik az orvosok, az szerepel majd minden leleteden, kiskönyvedben, stb.

Én 5 hetesen mentem orvoshoz, már látta a petezsákot. (5 hetesen, azaz a fogantatástól számított 3 hetesen.)

Tehát, most vagy 4 hetes terhes, gratulálok, kismama:)

2010. nov. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)) Annyira hihetetlen még. :)) Jövő hét szerdán megyek orvoshoz, remélem lát már valamit majd. :) Izgulok nagyon. :)
2010. nov. 10. 16:24
 10/12 anonim ***** válasza:

Én hivatalosan márc30án menstruáltam utoljára, tehát a terhességi korom:32hét 1nap, De a fogantatás nálunk valahogy úgy alakult, hogy nem a ciklus 14.napján április13körül jött össze, hanem amikor újra menzinek kellett volna jönnie(nem volt újabb), így a babám 2héttel kisebb, vagyis a gyerek miatt csak 30hetes terhes vagyok. És most úgy megyek majd 32hetes kontroll uhra, hogy már voltam két hete, de a baba szerint is mennem kell két hét múlva, a beutalóra rá van írva, hogy graves:34-2 jelezve, hogy hivatalosan mennyi vagyok, és mennyi az eltérés. Ha a számolt, tehát márciustól kezdve nézzük a 40hetet, és jan4én születne meg a kicsi, akkor nem 38hetes lenne, hanem csak 36.

Tehát a terhes korban benne van a menzi 5-7napja, az azt követő napok a peteérésig is, de a baba valóban csak Xidő múlva lesz benn a pociban:)

2010. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!